W Jeleniej Górze rozpoczęto sportowy rok szkolny

Jakub Thauer, AO | Utworzono: 2023-09-20 10:47 | Zmodyfikowano: 2023-09-20 10:51
W Jeleniej Górze rozpoczęto sportowy rok szkolny - fot. Jakub Thauer
fot. Jakub Thauer

To przede wszystkim okazja do zaprezentowania najlepszych osiągnięć uczniów z całego województwa i wręczenia nagród i wyróżnień najlepszym ośmiu szkołom - mówi wiceprzewodniczący Szkolnego Związku Sportowego Adam Szymczak.

„Osiem najlepszych szkół w każdej kategorii zostało zaproszone, plus zaprosiliśmy szkoły jeleniogórskie. Na przykład 11-stka Jelenia Góra jest najlepszą szkołą w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej, drogie miejsce zajęła w kategorii Igrzysk Dzieci, w ósemce najlepszych szkół Dolnego Śląska jest II Liceum Ogólnokształcące.”

Jak mówi Radiu Wrocław Prezydent Jeleniej Góry – Jerzy Łużniak - Cieszy, że wśród najlepszych na Dolnym Śląsku nie brakuje uczniów z Jeleniej Góry.

„Drużyny młodzieżowe, drużyny juniorskie tu na Dolnym Śląsku mają bardzo dobre wyniki. Cały czas systematycznie poprawiamy bazę sportową. Oddaliśmy niedawno halę sportową przy SP8, teraz w tym roku oddajemy lodowisko. Staramy się wyciągać młodzież na zewnątrz, nie żeby siedzieli przed komputerami.”

Jak mówią sami zawodnicy - są zadowoleni ze swoich wyników, ale nie zamierzają spocząć na laurach.

Podczas inauguracji odbył się także pierwszy z Finałów Dolnośląskich tegorocznego Współzawodnictwa – Festiwal Sztafet Lekkoatletycznych.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.