Teoria w parze z praktyką. CETA i DCF będą szkolić uczniów Technikum nr 15 we Wrocławiu

Justyna Kościelna, el | Utworzono: 2023-09-23 16:42 | Zmodyfikowano: 2023-09-23 16:48
Teoria w parze z praktyką. CETA i DCF będą szkolić uczniów Technikum nr 15 we Wrocławiu - fot. Wikipedia/CC BY-SA 4.0
fot. Wikipedia/CC BY-SA 4.0

- Jesteśmy bardzo podekscytowani - przyznają uczniowie:

Szkoła rozpoczyna także współpracę z Dolnośląskim Centrum Filmowym. - Na początek będziemy zapraszać na wspólne seanse - mówi Joanna Staszewska z DCF-u. - Będziemy się wspólnie uczyć języka filmu, uczyć gatunków filmowych, ale też, mam nadzieję, pojawią się bloki dotyczące krytyki filmowej i na tę krytykę młodzieży bardzo czekamy - żeby mogli nam wskazywać, w jakim kierunku mamy się rozwijać - dodaje.

- Dla nas i naszych uczniów to ogromne benefity - podkreśla Bartosz Partyka, nauczyciel fotografii i twórca programu. - W WFF młodzież będzie spędzać cały dzień raz w tygodniu, w DCF-ie będziemy się pojawiać dwa razy w miesiącu. To jest innowacja dla klas pierwszych - oni będą szli tym trybem przez pięć lat - wyjaśnia.

- Mamy wiele do pokazania - mówi Robert Banasiak, dyrektor CeTY. - Jesteśmy instytucją z 70-letnią historią, w związku z tym jesteśmy w stanie przekazać im nie tylko wiedzę historyczną, ale też pokazać nowe technologie i to, jak dziś tworzy się profesjonalne produkcje filmowe - tłumaczy.

Na lekcje do DCF-u i CeTY będą chodzić uczniowie klas o profilu technik fotografii i multimediów.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.