Falstart koszykarskiego Śląska

BT, mat. prasowe plk.pl | Utworzono: 2023-09-23 20:18
Falstart koszykarskiego Śląska - fot. WKS Śląsk Wrocław Koszykówka Twitter

Początek spotkania był wyrównany, głównie dzięki trafieniom z dystansu Marca Garcii. Łukasz Kolenda i Jakub Nizioł z drugiej strony kontrolowali sytuację po stronie Śląska. W końcówce tej części meczu MKS zanotował jednak świetną serię 9:0 i po trafieniu Lovella Cabbila po 10 minutach było 23:19. Swoją niemoc wrocławianie przerwali dopiero po trzech minutach drugiej kwarty - efektowny wsad pokazał Nizioł. Dąbrowianie jednak - głównie dzięki zagraniom Nicolasa Carvacho - ciągle mieli małą przewagę. Dodatkowo do ataku włączył się też Tayler Persons. Dopiero późniejsze rzuty wolne Łukasza Kolendy pozwoliły ekipie trenera Olivera Vidina wrócić na prowadzenie. Następnie ważne akcje należały do Garcii oraz Ryżka - pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 39:34.

Nicolas Carvacho i Jeriah Horne utrzymywali przewagę gospodarzy na początku trzeciej kwarty. Po rzutach wolnych tego drugiego uciekali nawet na dziewięć punktów! Pojedyncze odpowiedzi w wykonaniu Arcioma Parachowskiego nie wystarczały do odrabiania strat. Po kolejnej akcji Lovella Cabbila po 30 minutach było nawet 61:48. W kolejnej części spotkania zespół trenera Olivera Vidina ciągle walczył o lepszy wynik - po rzutach Jakuba Nizioła oraz Daniela Gołębiowskiego zbliżył się nawet na siedem punktów. MKS kontrolował wydarzenia na parkiecie, ale w samej końcówce - na około 13 sekund przed końcem - po trójce Nizioła WKS Śląsk przegrywał tylko dwoma punktami. Ważne rzuty wolne trafił jeszcze Garcia, a MKS zwyciężył ostatecznie 82:80.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Marc Garcia z 18 punktami i 2 asystami. Jakub Nizioł zdobył dla gości 24 punkty i 5 zbiórek.

MKS Dąbrowa Górnicza - Śląsk Wrocław 82:80 (23:19, 16:15, 22:14, 21:32)

Punkty dla MKS:  Marc Garcia 18, Jeriah Horne 15, Tayler Persons 13, Nicolas Carvacho 10, Lovell Cabbil 10, Szymon Ryżek 5, Dawid Słupiński 5, Maciej Kucharek 4, Dominik Wilczek 2, Marcin Piechowicz 0.

Punkty dla Śląska: Jakub Nizioł 24, Dusan Miletic 12, Łukasz Kolenda 12, Saulius Kulvietis 9, Daniel Gołębiowski 7, Mateusz Zębski 6, Arciom Parachouski 4, Aleksander Wiśniewski 3, Michał Sitnik 3, Mikołaj Adamczak 0