Proces ws. śmierci mężczyzny, który zmarł w wyniku podpalenia

GN, PAP | Utworzono: 2023-09-25 12:26
Proces ws. śmierci mężczyzny, który zmarł w wyniku podpalenia - fot. RW
fot. RW

Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło w grudniu 2021 r. w Wołowie. Mężczyźni pili alkohol w altanie ogródka działkowego. Według prokuratury oskarżony Dawid N. oblał Adama Z. łatwopalną substancją, a następnie podpalił go rzucając niedopałek papierosa. Mężczyzna z poparzeniami obejmującymi 60 proc. ciała został przewieziony do szpitala. Po trzech tygodniach zmarł.

Według aktu oskarżenia, Dawid. N w chwili popełniania zarzucanego mu czynu miał „w znacznym stopniu ograniczoną możliwość zrozumienia znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem”.

W poniedziałek przed sądem N. nie przyznał się do zrzutów i odmówił składania wyjaśnień. Sędzia Michał Kupiec odczytał wyjaśnienia oskarżonego złożone podczas śledztwa. N. twierdził w nich, że Adama Z. podpalili w altanie ogródka działkowego dwaj inni mężczyźni, którzy pili z nim alkohol. W innych wyjaśnieniach złożonych podczas śledztwa N. powiedział, że w altanie nikogo nie było oprócz niego i ofiary, a ubranie Adama Z. zajęło się ogniem przez przypadek od niedopałka papierosa. Oskarżony twierdził, że będąc pod wpływem alkoholu i marihuany wyrzucił niedopałek papierosa, ale nie w stronę Adama Z.; usnął, a gdy się obudził ubranie mężczyzny paliło się.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Abab22023-09-25 19:14:30 z adresu IP: (2a00:f41:705b:c41d:1093:x:x:x)
Dlaczego blokujecie moje komentarze?