Rusza Lang Team Grand Prix MTB

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2009-04-16 11:49 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

- Tworzymy jedną wielką kolarską rodzinę. Cieszymy się, że dalej tę imprezę możemy kontynuować. To specyficzna impreza, bowiem nie koncentruje się ona tylko na profesjonalistach, ale również na adeptach kolarskiego rzemiosła.
Mamy zatem taką misję, by zachęcać młodych zawodników do uprawiania sportu.
To dzięki tej imprezie powstają kluby. Cieszy mnie fakt, że z roku na rok przybywa chętnych do startu. Mam również satysfakcję, że jest z nami Maja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska z Pekinu, która jako młoda zawodniczka startowała w GP MTB
- powiedział Czesław Lang, pomysłodawca imprezy.

Szczawno Zdrój, które inauguruje tegoroczny cykl, gościć będzie GP MTB już po raz 10. Podczas konferencji prasowej Tadeusz Wlaźlak, burmistrz miasta, wyraził nadzieję, że do Szczawna Zdroju zawita w końcu także Puchar Świata MTB.

Drugim przystankiem będzie, po raz drugi w historii imprezy, Bielawa.
Następnie karawana przeniesie się do Nałęczowa, gdzie rywalizacja odbędzie się po raz trzeci. Lang Team GP MTB zakończy się w Gdańsku. Miasto to gościć będzie zawodników po raz pierwszy od 1996 roku, kiedy odbywała się pierwsza edycja.

Gwiazdą imprezy będzie Maja Włoszczowska, która po wspaniałej walce zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich w Pekinie.

- Dla mnie najważniejszą imprezą w tym sezonie są mistrzostwa świata. Po drodze ścigać się będę jednak w Lang Team GP MTB. Tak jak tutaj wspominano na imprezach pana Czesława wyrosłam. Tam odnosiłam pierwsze sukcesy i spełniałam swoje marzenia. Ja w tym sezonie reprezentować będę barwy CCC Polkowice. Moją główną rywalką w walce o zwycięstwo powinna być rekordzistka pod względem zwycięstw GPM MTB Ania Szafraniec - powiedziała Włoszczowska, triumfatorka cyklu w latach 2005-2007.

Tomasz Kalemba

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.