Wrocław: MPK uruchomi serwis społecznościowy dla pasażerów (Posłuchaj)

| Utworzono: 2009-09-11 12:23 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Wrocław: MPK uruchomi serwis społecznościowy dla pasażerów (Posłuchaj) - (Fot. Wikipedia / Bogusław Wielgoszewski)
(Fot. Wikipedia / Bogusław Wielgoszewski)

Co będzie na tej stronie? Po pierwsze - jak mówi Patryk Wild - forum wymiany informacji z klientami MPK. Po drugie - nowa strona ma pomóc przedsiębiorstwu w stworzeniu bazy danych o pasażerach. Dzięki temu mamy być bezpośrednio informowani (np. drogą mejlową) o zmianach w kursowaniu tramwajów i autobusów. Wild zaznacza, że to tylko przykłady możliwego wykorzystania internetu przez jego firmę.

Strona ma być gotowa w przyszłym roku. Patryk Wild mówi o tym projekcie "MPK 2.0", nawiązując do terminu Web 2.0, który oznacza społecznościowy internet.

Posłuchaj czwartkowego Blogoskopu Radia Wrocław z udziałem Patryka Wilda (pytają Tomasz Sikora i Łukasz Medeksza - wątek MPK 2.0 pojawia się pod koniec rozmowy):

Patryk Wild zrobił już pierwszy krok ku MPK 2.0. W sierpniu ogłosił swoją wizję rozwoju wrocławskiej komunikacji miejskiej w blogu w serwisie Dolnoslazacy.pl. Potem dyskutował o niej z zainteresowanymi blogerami - wpierw "w wirtualu", czyli na łamach Dolnoslazakow.pl, a potem "w realu", gdy w czwartek wieczorem spotkał się z nimi w Salonie Śląskim we Wrocławiu.


(Zdjęcie przy tekście pochodzi z Wikipedii. Jego autorem jest Bogusław Wielgoszewski. Objęte jest licencją Creative Commons Attribution ShareAlike 2.5).

Reklama
Dźwięki
Patryk Wild, członek zarządu wrocławskiego MPK, w Blogoskopie Radia Wrocław

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.