Turniej ATP w Szanghaju: Hurkacz odpadł w deblu

BT, PAP | Utworzono: 2023-10-09 18:15 | Zmodyfikowano: 2023-10-09 18:15
Turniej ATP w Szanghaju: Hurkacz odpadł w deblu - fot. Wikipedia/si.robi/Hurkacz RG22/CC BY-SA 2.0

W pierwszym secie Hurkacz i Shelton prowadzili już 5:3, jednak później przegrali cztery gemy z rzędu. Pod koniec drugiej partii przełamali rywali i triumfowali 7:5. W super tie-breaku lepsi okazali się jednak Norrie i Hijikata, którzy wykorzystali czwartą piłkę meczową i wygrali 10-6.

W Szanghaju Hurkacz w grze pojedynczej pokonał Australijczyka Thanasisa Kokkinakisa i Yu Hsiou Hsu z Tajwanu. W czwartej rundzie singla jego rywalem będzie we wtorek 26-letni Zhang, sklasyfikowany na 60. miejscu w rankingu ATP. Wcześniej mierzyli się tylko raz. W 2019 roku Hurkacz w Szanghaju pokonał Chińczyka w dwóch setach.