Głogowski Neptun nad Odrą odzyskuje blask

Karolina Bieniek, el | Utworzono: 2023-10-14 11:46 | Zmodyfikowano: 2023-10-14 11:52
Głogowski Neptun nad Odrą odzyskuje blask - fot. UM Głogów
fot. UM Głogów
Głogowski Neptun nad Odrą odzyskuje blask - 0

W zabytkowym budynku wciąż trwają prace. - To specyficzne miejsce, to nie tylko przywrócenie do dawnej świetności obiektu turystycznego, to miejsce, w którym krzyżować się będą także szlaki komunikacyjne, turystyczne, Odra, ścieżki rowerowe, ale także tory kolejowe, które są tutaj blisko - zapowiada prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz:

Krzyżować ma się wiele szlaków turystycznych - dwie trasy rowerowe w ramach Dolnośląskiej Cyklostrady - Doliny Baryczy i Blue Velo, a także kolejowe. - W docelowym rozwiązaniu PKP PLK jest tutaj również utworzenie przystanku kolejowego Głogów - Stare Miasto, co z kolei też wpłynie na obsługę turystów właśnie w tym miejscu, jakim jest Jubilat. Prace trwają bardzo intensywnie - dodaje prezydent.

Na realizację tej inwestycji miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości blisko 9 mln złotych z Urzędu Marszałkowskiego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Koszt całego zadania to ponad 19 mln złotych. Obiekt powinien być gotowy do końca roku, a udostępniony dla mieszkańców już wiosną 2024. 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.