CCC zagra w wielkim finale!

| Utworzono: 2011-04-05 21:18 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W piątym meczu było wszystko, czego można się spodziewać po meczu, którego stawką jest finał. Było dużo twardej walki, zwrotów akcji, a na deser dogrywka. Najważniejsze, że zwycięsko z tej batalii wyszły koszykarki z Polkowic, które wygrały 80:69 i w całej rywalizacji pokonały AZS Gorzów Wielkopolski 3:2.

Drużyna Krzysztofa Koziorowicza zaczęła mecz znakomicie. Już po czterech Minturach CCC prowadziło różnicą 11 punktów. Akademiczkom wychodziło niewiele, więc Samantha Richards postanowiła akcjami indywidualnymi zmniejszyć straty. I właściwie sama utrzymała AZS w grze.

W drugiej kwarcie Richards była już bezsilna. Polkowiczanki dobrze broniły, a w ataku szalała Amisha Carter, wyraźnie podrażniona po słabych meczach w Gorzowie. Jej znakomita gra i duże wsparcie ze strony Agnieszki Majewskiej pozwoliły CCC zejść do szatni z 12-punktową przewagą.

Ciężko wywalczonego, wydawać by się mogło bezpiecznego prowadzenia, nie udało się długo utrzymać. Koncertowo w trzeciej kwarcie grała Chioma Nnamaka, a CCC zupełnie nie radziło sobie z twardą defensywą akademiczek. AZS odrobił straty, a w czwartej kwarcie nie pozwolił "pomarańczowym" odskoczyć.

Ostatnia kwarta to walka kosz za kosz. Z każdą minutą grało się coraz trudniej, a presja rosła. Stąd sporo spudłowanych rzutów po obu stronach boiska. W końcówce CCC prowadziło dwoma punktami, ale Agnieszka Kaczmarczyk doprowadziła celnym rzutem do dogrywki.

Decydującą rolę, podobnie jak w pierwszym meczu tej rywalizacji, odegrała dłuższa ławka rezerwowych. A szerszym składem dysponuje Krzysztof Koziorowicz. Zmęczone gorzowianki nie potrafiły odpowiedzieć, na świetne akcje Kalany Greene i Natalii Trofimowej. CCC wygrało dogrywkę 19:8 i po końcowej syrenie rozpoczął się taniec radości. Nic dziwnego. Zespół z Polkowic po wielu latach starań w końcu zagra w wielkim finale. O złoto powalczy z Wisłą Kraków.

CCC Polkowice - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 80:69 po dogrywce (17:13, 20:12, 13:23, 11:13, dogrywka 19:8)

CCC Polkowice: Amisha Carter 21, Kalana Greene 15, Agnieszka Majewska 14, Sharnee Zoll 11, Natalia Trofimowa 9, Małgorzata Babicka 4, Justyna Jeziorna 4, Walerija Musina 2, Tangela Smith 0, Joanna Walich 0.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.: Lyndra Weaver 16, Chioma Nnamaka 15, Samantha Richards 12, Agnieszka Kaczmarczyk 12, Justyna Żurowska 7, Izabela Piekarska 6, Agnieszka Skobel 1, Katarzyna Dźwigalska 0.