Basket - Turów 77:69: Gramy dalej

| Utworzono: 2011-04-05 21:24 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Koszykarze PGE Turowa nie wykorzystali szansy na szybki awans do półfinału play-off.  Po dwóch zwycięstwach w Zgorzelcu, przegrali w Poznaniu 69:77.

Zespół Jacka Winnickiego mozolnie budował przewagę od pierwszej kwarty. Wygrał ją różnicą dwóch punktów, w drugiej i trzeciej dołożył po kolejnym punkcie. Wszystko posypało się w czwartej kwarcie. Ostatnie 10 minut to niebywała niemoc Turowa i popis Basketu, który wygrał tę część meczu 24:12 i zmniejszył straty w walce o półfinał.

Od początku meczu gracze Turowa byli bardzo skoncentrowani. Nie podejmowali pochopnych decyzji rzutowych i przede wszystkim trafiali rzuty wolne. Bardzo dobrze grę prowadził Torey Thomas, a Basket utrzymywał dystans dzięki Damianowi Kuligowi.

W drugiej kwarcie wydawało się, że zgorzelczanie odskoczą. Zaczęli trafiać Marko Brkić i Michael Kuebler i szybko przewaga czarno-zielonych urosła do siedmiu punktów. Niestety, bardzo słabo zaczęła grać defensywa, co pewnie wykorzystał Piotr Stelmach, a Basket wrócił do gry.

W trzeciej kwarcie Turów znów odskoczył na siedem punktów, ale to znów nic nie dało. Podobnie jak we wszystkich wcześniejszych pojedynkach w tym sezonie szykowała się nerwowa i emocjonująca czwarta kwarta.

Tym razem zaciętej końcówki jednak nie było. Powód był prosty. Zgorzelczanie zagrali fatalnie. Gospodarze w połowie kwarty odskoczyli i dzięki dobrej grze w obronie i ataku nie dali odebrać sobie zwycięstwa.

Dzięki zwycięstwu Basket pozostał w grze o półfinał. W środę kolejne starcie tych drużyn. Jeśli znów wygrają gospodarze to o losach rywalizacji zdecyduje piąte spotkanie w Zgorzelcu.