Basket - Turów 77:69: Gramy dalej

| Utworzono: 2011-04-05 21:24 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Koszykarze PGE Turowa nie wykorzystali szansy na szybki awans do półfinału play-off.  Po dwóch zwycięstwach w Zgorzelcu, przegrali w Poznaniu 69:77.

Zespół Jacka Winnickiego mozolnie budował przewagę od pierwszej kwarty. Wygrał ją różnicą dwóch punktów, w drugiej i trzeciej dołożył po kolejnym punkcie. Wszystko posypało się w czwartej kwarcie. Ostatnie 10 minut to niebywała niemoc Turowa i popis Basketu, który wygrał tę część meczu 24:12 i zmniejszył straty w walce o półfinał.

Od początku meczu gracze Turowa byli bardzo skoncentrowani. Nie podejmowali pochopnych decyzji rzutowych i przede wszystkim trafiali rzuty wolne. Bardzo dobrze grę prowadził Torey Thomas, a Basket utrzymywał dystans dzięki Damianowi Kuligowi.

W drugiej kwarcie wydawało się, że zgorzelczanie odskoczą. Zaczęli trafiać Marko Brkić i Michael Kuebler i szybko przewaga czarno-zielonych urosła do siedmiu punktów. Niestety, bardzo słabo zaczęła grać defensywa, co pewnie wykorzystał Piotr Stelmach, a Basket wrócił do gry.

W trzeciej kwarcie Turów znów odskoczył na siedem punktów, ale to znów nic nie dało. Podobnie jak we wszystkich wcześniejszych pojedynkach w tym sezonie szykowała się nerwowa i emocjonująca czwarta kwarta.

Tym razem zaciętej końcówki jednak nie było. Powód był prosty. Zgorzelczanie zagrali fatalnie. Gospodarze w połowie kwarty odskoczyli i dzięki dobrej grze w obronie i ataku nie dali odebrać sobie zwycięstwa.

Dzięki zwycięstwu Basket pozostał w grze o półfinał. W środę kolejne starcie tych drużyn. Jeśli znów wygrają gospodarze to o losach rywalizacji zdecyduje piąte spotkanie w Zgorzelcu.

- Nie załamujemy rąk, walczymy dalej mówił po spotkaniu Bartosz Bochno:

Takie są play-offy przyznał trener Turowa Jacek Winnicki:

PBG Basket Poznań - PGE Turów Zgorzelec 77:69 (18:20, 17:18, 18:19, 24:12)

PBG Basket Poznań: Piotr Stelmach 21, Damian Kulig 16, Piotr Dąbrowski 13, Eddie Miller 13, Vladimir Tica 10, Grzegorz Surmacz 2, Sasa Ocokoljic 2, Cliff Hawkins 0, Łukasz Wiśniewski 0, Mujo Tuljkovic 0;

PGE Turów Zgorzelec: Marko Brkic 12, Torey Thomas 11, Robert Tomaszek 10, Michael Kuebler 8, David Jackson 8, Michał Gabiński 8, Konrad Wyscocki 7, Daniel Kickert 5, Bartosz Bochno 0, Ivan Zigeranovic 0.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama