PŚ florecistów: Szóste miejsce polskiej drużyny w Stambule

PP/PAP | Utworzono: 2023-11-12 17:25 | Zmodyfikowano: 2023-11-12 17:25
PŚ florecistów: Szóste miejsce polskiej drużyny w Stambule - zdj. ilustracyjne - fot. Klub Szermierczy Wrocławianie
zdj. ilustracyjne - fot. Klub Szermierczy Wrocławianie

W zawodach triumfowali floreciści Włoch, którzy w finale pokonali Japończyków 45:41.

Polacy, w składzie: Michał Siess (AZS AWFiS Gdańsk), Andrzej Rządkowski (Wrocławianie), Adrian Wojtkowiak (AZS AWF Poznań) i Jan Jurkiewicz (Toruńska Akademia Floretu), zaczęli od zwycięstwa nad Holendrami 45:24 w 1/16 finału, następnie pokonali Egipcjan 45:27, by w ćwierćfinale ulec prowadzącym w światowym rankingu mistrzom globu - Japończykom 32:45.

W spotkaniach o miejsca 5-8 podopieczni trenera Radosława Glonka najpierw zwyciężyli Belgów 45:37, by później przegrać z ekipą Hongkongu 37:45. Polacy ostatecznie zajęli szóstą lokatę.