Literatura #44/2023: Kasia Janusik, Dorota Filipiak, Małgorzata Starosta

Jacek Antczak, Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2023-11-13 10:30 | Zmodyfikowano: 2023-11-13 10:30
Literatura #44/2023: Kasia Janusik, Dorota Filipiak, Małgorzata Starosta - Literatura #44/2023
Literatura #44/2023

W audycji książkowej RWK gościły:

Katarzyna Janusik – Listopad w PROZIE zapowiada się jako pełen spotkań i rozmów o książkach. Za nami „Czytania Ameryki”, pasmo literackie American Film Festivalu. Przed nami spotkania o fikcyjnych morderstwach z Anną Górną, o prawdziwych – z Ewą Wilczyńską. Będzie też o nowych przekładach klasycznych książek Virginii Woolf i Josepha Conrada oraz premiera ilustrowanego przewodnika po Wrocławiu autorstwa Rafała Dutkiewicza (prezydent Wrocławia 2002-2018). O szczegółach opowiadała wicedyrektorka Wrocławskiego Domu Literatury.

POSŁUCHAJ


Dorota Filipiak – Przenieśliśmy się na ubocze, gdzieś pomiędzy Suwalszczyznę a Japonię, gdzie odnalazła swoje miejsce na polskim wydawniczym rynku, oficyna o cudnie brzmiącej nazwie Paśny Buriat. Rozmawialiśmy o wydawnictwie i serii nowych (i tych starszych książek) oficyny, w tym np. „Nie zbiera się jabłek z tego sadu. Podróż do grobów, duchów i ukrytych skarbów Podlasia” Wojciecha Koronkiewicza czy „Podróż przez krainę ramenu. Kulinarny przewodnik po Japonii” Marcina Wojtasika i Macieja Komorowskiego.

POSŁUCHAJ


Małgorzata Starosta – Rozpisała się nam autorka i redaktorka z Wrocławia. Niedawno ukazało i okazało się, że jest „Na tropie trupa” (Lira), jeszcze bardziej niedawno, bo kilkanaście dni temu młodzi czytelnicy mieli okazję przenieść się z jedenastoletnią Niną do Hebanowego Dworku w „Godzinie czarów” (Wydawnictwo Dwukropek), a już w drukarni jest pierwsza świąteczna książka naszego gościa „Wigilijna zagadka”.

POSŁUCHAJ

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.