Awaria wodociągu na ulicy Ruskiej we Wrocławiu [AKTUALIZACJA]

Joanna Łukaszewska, PP | Utworzono: 2023-11-15 12:50 | Zmodyfikowano: 2023-11-15 12:50
Awaria wodociągu na ulicy Ruskiej we Wrocławiu [AKTUALIZACJA] - fot. RW
fot. RW

16 listopada, 18:00: Do mieszkań wróciła woda.

16 listopada, 13:45: Pracownicy MPWiK wciąż wymieniają rurę na ulicy Ruskiej. Jak przekazało przedsiębiorstwo po zamontowaniu nowej rury i po udrożnieniu przepływu wody w tym rejonie będą jeszcze występować utrudnienia. Trzeba sprawdzić między innymi stan torowiska po zalaniu. MPWiK informuje też, że woda wróci do mieszkań najszybciej o 18.

16 listopada, 6:45: Jak informuje MPWiK w komunikacie: "Nasza brygada całą noc pracowała nad usunięciem awarii wodociągowej przy ul. Ruskiej. Przez trudne warunki (pod asfaltem znajdowała się stara kostka brukowa i stare szyny tramwajowe, które trzeba było usunąć) i rodzaj awarii musiała kopać na odcinku o długości 10 metrów i szerokości 4 metrów, jednak dotarła do uszkodzonego wodociągu. Rura pękła wzdłuż na odcinku 3 metrów. Teraz trwa szalowanie wykopu, następnie nasza brygada przystąpi do usuwania uszkodzonego fragmentu rurociągu i zastąpi go nowym. Beczkowóz został podstawiony pod adresem: Ruska 46."

15 listopada, 12:50

- Jest awaria, jeszcze nie wiemy dokładnie co się stało. Na pewno nie będzie przez jakiś czas wody w okolicy - potwierdza Radiu Wrocław rzeczniczka wrocławskiego MPWiK, Martyna Bańcerek.

Na miejsce została wysłana brygada techniczna.  MPWiK informuje, że żeby usunąć awarię konieczne jest zakręcenie wody. Nie będzie jej przy Ruskiej 39-51, Kazimierza Wielkiego 9-23, św. Antoniego 7-11. Woda w kranach ma popłynąć dopiero jutro o 10:00.

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w postaci zwężenia jezdni. Tramwaje jeżdżą objazdami. Linia 3, 10, 12 i 13 kursujące w kierunku pl. Dominikańskiego zostały skierowane objazdem od pl. Jana Pawła II przez most Sikorskiego, Jagiełły, Dubois, most Pomorski, Nowy Świat do przystanku "Rynek", bez pominięcia przystanku. Zmiany będą obowiązywać do czasu usunięcia awarii przez MPWiK. 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.