Nowy sprzęt w jeleniogórskim szpitalu

Jakub Thauer, WK | Utworzono: 2023-11-16 09:54 | Zmodyfikowano: 2023-11-16 09:54
Nowy sprzęt w jeleniogórskim szpitalu - fot. Jakub Thauer
fot. Jakub Thauer

W ramach porozumienia do szpitala trafiły: myjnia endoskopowa, system do archiwizacji badań endoskopowych, fotel operatora zabiegów okulistycznych, a także unit laryngologiczny z lampą stroboskopową.

- Technologia idzie do przodu, dlatego należy doposażać placówkę w nowe sprzęty medyczne. Dlatego też ważne są zewnętrzne dofinansowania – mówi dyrektor jeleniogórskiego szpitala, Sylwia Modrzyk:

- Szpital ma ciągłe potrzeby, jeśli chodzi o sprzęt medyczny. Sprzęt szybko się zużywa, też idzie technologia do przodu, nowe zabiegi, które oferujemy i chcemy oferować naszym pacjentom. W związku z tym te potrzeby są w zasadzie nieskończone. Liczymy na dalszą współprace z miastem i możliwości zakupu nowego sprzętu w następnym roku.

Sprzęt przekazany przez miasto wpłynie na zwiększenie komfortu obsługi pacjentów i pracy oraz zwiększy nasze możliwości diagnostyczno-terapeutyczne, mówi pielęgniarka, Grażyna Barancewicz:

- To sprzęt, który jest w tej chwili najnowocześniejszy. Opiera się na najnowocześniejszych systemach mycia, wysokospecjalistycznych produktach, które są używane do wysokiej klasy dezynfekcji. Przede wszystkim ma dużą skuteczność jeśli chodzi o mycie endoskopów i jest bardzo wydajny, ponieważ jest skrócony czas mycia.

Szpital odprowadził podatek na rzecz miasta, z którego następnie zostały zakupione potrzebne sprzęty medyczne. Ten sposób współdziałania jest korzystny dla obu stron, mówi Prezydent Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak:

- Umarzając podatek szpital z tego nic nie miał. Jedyne co miał, to mu się statystycznie słupki zgadzały. Dzisiaj wzbogacamy szpital o ten sprzęt, który pracuje na rzecz mieszkańców Jeleniej Góry. Kupujemy taki sprzęt, który jest niezbędny szpitalowi.

W tym roku miasto przekazało sprzęt o wartości 650 000 zł, a podatek do urzędu wpłynął w kwocie około 580 000 zł.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.