Już nie muszą jeździć do Pieńska czy Zgorzelca. Mieszkańcy Węglińca mają przychodnię rehabilitacyjną

Piotr Słowiński, el | Utworzono: 2023-11-18 19:45 | Zmodyfikowano: 2023-11-18 22:04
Już nie muszą jeździć do Pieńska czy Zgorzelca. Mieszkańcy Węglińca mają przychodnię rehabilitacyjną - fot. P. Słowiński
fot. P. Słowiński

- Mieszkańcy mogą busem dojechać na zabiegi - mówi Mirosław Koza z Ruszowa. - Ten samochód dla niepełnosprawnych, czy dla osób, które nie mają samochodu, mają problemy rehabilitacyjne to wspaniała rzecz. Miały rehabilitację przepisaną, ale z powodu braku możliwości dojazdu, nie korzystały. Tu jest cały problem - podkreśla.

Przychodnię rehabilitacyjną w Węglińcu wybudowała gmina. Burmistrz Mariusz Wieczorek powiedział Radiu Wrocław, że bus będzie wykorzystywany także do wożenia dzieci w razie potrzeby, czy mieszkańców w ważnych sprawach, jeśli nie będą mieć jak się dostać do lekarza, czy urzędu. Przychodnię prowadzi szpital w Zgorzelcu. - Przychodnie zajmują się chorymi ludźmi. Rehabilitacja, to przede wszystkim osoby niepełnosprawne. Pacjent otrzymuje skierowanie, ma zabezpieczony samochód i ma na miejscu rehabilitację - mówi dyrektorka szpitala, Zofia Barczyk.

Zofia Barczyk dodaje, że będzie się wspólnie z samorządem starała zwiększyć liczbę dostępnych zabiegów. Obecnie jest ich 13.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.