Świetna ostatnia kwarta i wygrana koszykarek Ślęzy

Wojciech Klich | Utworzono: 2023-11-19 20:15
Świetna ostatnia kwarta i wygrana koszykarek Ślęzy - fot. slezawroclaw.pl

Pierwsze dwie kwarty były bardzo wyrównane. Ślęza nie odstępowała rywalek na krok, a świetne zawody rozgrywała Alexa Held. Ostatecznie na przerwę wrocławianki schodziły z jednopunktowym prowadzeniem.

W trzeciej kwarcie Ślęza nieznacznie podwyższyła prowadzenie, ale wciąż losy spotkania nie były przesądzone. W ostatniej kwarcie podopieczne Arkadiusza Rusina zanotowały jednak dwie znakomite serie - najpierw 7:0, a potem 12:0 i wysoko wygrały z Energą 94:71. Ślęza świetnie zagrała przede wszystkim w defensywie, bo torunianki w ostatnie 10 minut rzuciły zaledwie 4 punkty.

Dla Ślęzy było to czwarte zwycięstwo z rzędu w Basket Lidze Kobiet.

Energa Polski Cukier Toruń - 1KS Ślęza Wrocław 71:94 (22:22, 20:21, 25:29, 4:22).

Punkty:

Energa Polski Cukier Toruń: La Mama Kapinga Maweja 17, Wiktoria Sobiech 16, Asia Strong 15, Angelika Stankiewicz 14, Keishana Washington 7, Jowita Ossowska 2, Zuzanna Krupa 0, Olena Boiko 0.

1KS Ślęza Wrocław: Alexa Held 36, Angel Baker 20, Digna Strautmane 14, Natalia Kurach 14, Martyna Pyka 5, Karolina Stefańczyk 3, Schaquilla Nunn 2, Aleksandra Mielnicka 0.