Zwycięstwo KPR w ostatnim meczu w tym roku

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2023-11-20 05:49
Zwycięstwo KPR w ostatnim meczu w tym roku - fot. kprkobierzyce.pl

Gospodynie bardzo dobrze weszły w spotkanie i dyktowały warunki przez długi okres pierwszej połowy (7:5 12’). Sytuacja bardzo rozdrażniła brązowe medalistki Polski, które w przeciągu następnych czterech minut rzuciły pięć bramek, tracąc przy tym tylko jedną (9:10 16’).

Następnie zawodniczki z Elbląga wykorzystały grę w przewadze i wyrównały stan rywalizacji (13:13 21’). Starcie było niezwykle otwarte i żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać (15:15 25’). Ofensywy obu ekip funkcjonowały dziś fantastycznie, gwarantując kibicom wiele pięknych trafień. Do przerwy minimalnie lepsze były Kobierki, lecz zapowiadało nam to niezwykle interesującą drugą połowę (17:18 30’).

KPR mocno rozpoczął drugą część pojedynku, chcąc pokazać reprezentantkom Startu, kto zgarnie dzisiejszego dnia trzy punkty (21:25 35’). Świetnie dysponowane było trio Cygan-Despodovska-Wiertelak, a po stronie EKS-u wyróżniały się Stapurewicz oraz Weber. Kobierzyczanki nie zwalniały tempa i coraz śmielej poczynały sobie w ataku (22:29 38’).

Kilka chwil później obraz gry nieco się wyrównał, lecz bramka Grabińskiej nie zwiastowała ciekawej końcówki (25:32 46’). Na dziesięć minut przed końcem przyjezdne wygrywały ośmioma oczkami i pewnie zmierzały po zwycięstwo.

Szczypiornistki prowadzone przez Romana Monta rzuciły się do odrabiania strat i konsekwentnie zmniejszały stratę (31:35 56’). Kobierki mogły poczuć się zagrożone, gdy przewaga topniała, lecz do końca zostało bardzo mało czasu (33:36 58’). Trzeci zespół ligowej tabeli przetrwał jednak drobny kryzys i wyprowadził dwa zabójcze ciosy, które rozwiały wątpliwości. Starcie zakończyło się wynikiem 33:38 i pozostaje pozazdrościć zgromadzonym w hali, którzy obejrzeli ponad siedemdziesiąt trafień.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano niezawodną Mariolę Wiertelak, a po drugiej stronie wyróżniono Paulinę Stapurewicz.

Dla ekipy z Kobierzyc było to ósme zwycięstwo w tym sezonie, które gwarantuje trzecią pozycję w ORLEN Superlidze Kobiet.

EKS Start Elbląg – KPR Gminy Kobierzyce 33:38 (17:18)

Start: Ciąćka, Radojcić – Stapurewicz 7, Weber 7, Wołoszyk 5, Tarczyluk 5, Macedo 3, Głębocka 3, Kuźmińska 1, Pahrabitskaya 1, Grabińska 1, Bancilon, Owczarek, Stefańska

KPR: Kowalczyk, Chojnacka, Saltaniuk – Despodovska 7, Cygan 6, Wiertelak 6, Ważna 4, Smolinh 3, Drażyk 3, Melekestestseva 3, Buklarewicz 2, Domagalska 2, Kozioł 2, Kucharska, Janas, Kocińska