Czy nowe Mosty Chrobrego usprawnią komunikację miejską na Swojczyce?

Maja Michalak, AO | Utworzono: 2023-11-20 10:39 | Zmodyfikowano: 2023-11-20 10:42
Czy nowe Mosty Chrobrego usprawnią komunikację miejską na Swojczyce?  - fot. Maja Michalak
fot. Maja Michalak

Mieszkańcy Swojczyc, Strachocina i Wojnowa liczą, że sytuację poprawią autobusy przegubowe, mogące zabrać na pokład prawie dwukrotnie więcej osób. Ich wykorzystanie wykluczał dotychczas niewystarczający 15-tonowy udźwig przepraw nad odrzańskimi kanałami. Dla nowych Mostów Chrobrego, o nośności rzędu 40 ton, przejazd dłuższego i cięższego pojazdu nie stanowi problemu – Większe autobusy dałyby pozytywny efekt - mówią Radiu Wrocław pasażerowie linii łączących wschód Wrocławia z centrum miasta:

"Czekamy na przegubowe, bo te pojedyncze zupełnie nie sprawdzają się, nieraz nie można wejść; - Parę razy nawet ja nie wsiadłem, bo był tak nabity, że nie było szans się wcisnąć; - Stanowczo powinny być autobusy przegubowe, bo taki tłok, jaki panuje powoduje, że ludzie mdleją."

Inicjatywę podjęła już w imieniu mieszkańców miejscowa Rada Osiedla. Najpierw jednak urzędnicy muszą poznać wyniki prowadzonej analizy natężenia panującego tam ruchu i rzeczywistej liczby osób korzystających z komunikacji zbiorowej. Prowadzone od dwóch tygodni pomiary nie przyniosły jeszcze jednoznacznej odpowiedzi, a wpływy na modyfikację składu jeżdżącej tam floty zależą także od innych czynników.

- Wpływ na to będą mieć postępy wymiany taboru - na przykład linii K - na pojazdy elektryczne. To może pozwolić na przeniesienie części autobusów przegubowych na trasę przez mosty Chrobrego - mówi Radiu Wrocław Katarzyna Pawlak, rzecznik MPK:

"Są badane różne brygady, które można przenieść z innych kursów na nowe mosty Chrobrego. Kiedy to się stanie? Dokładnie nie mogę powiedzieć, ale cały czas trwają intensywne prace, zarówno ze strony MPK, jak i strony miasta."

Warta ponad 83 mln złotych budowa nowych przepraw między Sępolnem a Swojczycami trwała prawie dwa lata. Obecnie kursują tam trzy linie autobusowe, z czego dwie pozwalające dotrzeć na pl. Grunwaldzki. Rozkład ich jazdy może ulec zmianie po otwarciu alei Wielkiej Wyspy.

Reklama

Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Piotr 2023-11-20 16:07:51 z adresu IP: (2a01:112f:4206:bb00:c81d:x:x:x)
Świetny artykuł. Krótko zwięźle i na temat.