Znamy komplet rywali w United Cup

BT, PAP | Utworzono: 2023-11-22 08:31
Znamy komplet rywali w United Cup - fot. logo rozgrywek
fot. logo rozgrywek

Składy grup zostały ustalone już wcześniej za pomocą losowania, natomiast na podstawie poniedziałkowego rankingu WTA wyłoniono ostatnią reprezentację do grupy A, a na podstawie zestawienia ATP - ostatnią drużynę wchodzącą w skład grupy B.

Zespoły podzielone będą na sześć grup po trzy ekipy. Grupy A (z Polską), C i E rywalizować będą w Perth, pozostałe - w Sydney.

Polska, reprezentowana także przez Katarzynę Kawę, Katarzynę Piter, Daniela Michalskiego i Jana Zielińskiego, jest najwyżej rozstawiona w całej imprezie.

W składzie Brazylii zagra m.in. 11. w światowym rankingu Beatriz Haddad Maia, a także Marcelo Melo, były partner deblowy Łukasza Kubota, z którym wygrał wielkoszlemowy Wimbledon w 2017 roku, był także w finale US Open w 2018 roku.

Zwycięzcy grup awansują do ćwierćfinałów, podobnie jak po jednej najlepszej drużynie z drugich miejsc w obu miastach. Każdy mecz będzie składał się z jednego pojedynku singlistów, jednego - singlistek oraz z rywalizacji par mieszanych.

United Cup będzie imprezą otwierającą sezon i pierwszym sprawdzianem przed wielkoszlemowym Australian Open, który rozpocznie się 14 stycznia. Do zdobycia w Sydney i Perth będzie po 500 punktów do rankingów ATP i WTA, a pula nagród wyniesie co najmniej 15 milionów dolarów australijskich (ok. 40 mln zł).

Podział na grupy:

Perth:
Grupa A: Polska, Hiszpania, Brazylia
Grupa C: USA, Wielka Brytania, Australia
Grupa E: Czechy, Chiny, Serbia

Sydney:
Grupa B Grecja, Kanada, Chile
Grupa D: Francja, Włochy, Niemcy
Grupa F: Chorwacja, Holandia, Norwegia

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.