System Urbancard pojawi się w autobusach do Kątów Wrocławskich i do Czernicy

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-11-23 16:57
System Urbancard pojawi się w autobusach do Kątów Wrocławskich i do Czernicy - fot. Patrycja Dzwonkowska
fot. Patrycja Dzwonkowska

- W ostatnim czasie przygotowaliśmy wraz z operatorem systemu URBANCARD Wrocławska Karta Miejska oraz gminami Czernica i Kąty Wrocławskie projekt, w ramach którego, na liniach których organizatorem jest gmina Wrocław, bilety będzie można kupić na takich samych zasadach, jak we Wrocławiu – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Jest to pierwszy krok do wspólnego systemu biletowego w Aglomeracji Wrocławskiej. Wbrew pozorom wymagało to wielu działań organizacyjno-prawnych i technicznych.

1 grudnia rozpocznie się pilotaż systemu biletowego URBANCARD Wrocławska Karta Miejska. W ramach pilotażu system obejmie gminę Czernica – na linii 920 oraz gminę Kąty Wrocławskie na liniach 907, 909, 927, 933, 947 i 967.

- Co te zmiany oznaczają dla pasażerów? Przede wszystkim to, że na liniach objętych pilotażem nie kupimy już biletu u kierowcy, bilety będzie można kupić we wszystkich kanałach dystrybucji URBANCARD, w tym w najpopularniejszym - w kasowniku – wyjaśnia dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia Paulina Tyniec-Piszcz.

Od 1 grudnia bilet będzie można kupić bezpośrednio w autobusie za pomocą karty kredytowej z funkcją płatności zbliżeniowej i Elektronicznej Portmonetki na URBANCARD EP oraz przy użyciu aplikacji mobilnej (bilet jednorazowy kupisz dopiero po wprowadzeniu numeru bocznego pojazdu). Wszystkie rodzaje biletów będzie można nabyć w 160 automatach biletowych rozmieszczonych na terenie Wrocławia, w około 200 punktach należących do sieci sprzedaży Mennicy Polskiej S.A., oraz przy użyciu aplikacji w telefonie (URBANCARD, SkyCash, mPay, Jakdojade, Mobil Solid Solution) i na stronie internetowej.

Gdy ktoś jest przyzwyczajony do papierowego biletu będzie mógł go kupić także bezpośrednio w placówkach pocztowych. W Czernicy przy ul. Wojska Polskiego i w Kamieńcu Wrocławskim przy ul. Kolejowej 6. W gminie Kąty Wrocławskie w pl. pocztowych przy ul. 1 maja 20 i w Smolcu przy Dworcowej 2.

- Integracja systemu oznacza uproszczenie systemu biletowego. Bilety będzie można kupić łatwo, szybko i na wiele sposobów. Gdy nałoży się na nią komfort powiązany z nowoczesnym taborem, to integracja staje się jednym z istotnych elementów promowania komunikacji zbiorowej, ponieważ bardziej przyjazna komunikacja miejska może zachęcić więcej osób do przesiadania się z samochodów na rzecz autobusów – mówi Elżbieta Maciąg z Wydziału Transportu.

Uczniowie, osoby powyżej 65.roku życia oraz inne osoby uprawnione do bezpłatnych przejazdów zachowują swoje uprawnienia. Ponadto bilet okresowy na linię międzygminną honorowany jest także na innych liniach we Wrocławiu, których trasa pokrywa się trasą linii międzygminnej. Wszyscy, którzy mieli międzygminne bilety okresowe zakodowane na EM-kartach zachowują swoją ważność do końca okresu obowiązywania. Pasażerowie posługujący się biletami okresowymi mogą również skorzystać z aplikacji mobilnej URBANCARD, która wymaga jedynie założenia konta.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.