O pierwsze zwycięstwo w Ankarze

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-11-28 08:35 | Zmodyfikowano: 2023-11-28 09:40
O pierwsze zwycięstwo w Ankarze - fot. wks-slask.eu
fot. wks-slask.eu

Wrocławianie wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w tych prestiżowych rozgrywkach. Nieco poprawiła się za to ich sytuacja w tabeli Orlen Basket Ligi po wygranej 75:69 w meczu ze Spójnią. WKS ma obecnie równą liczbę zwycięstw i porażek, a w ligowej klasyfikacji znajduje się na 8. miejscu.

Jeśli chodzi o wyniki, Turk Telekom znajduje się w podobnej sytuacji do wrocławskiej drużyny. W EuroCupie Ankara wygrała tylko raz – z Buducnost VOLI Podgorica. W lidze tureckiej dobre występy przeplata słabymi, obecnie zajmując 7. miejsce z bilansem pięciu wygranych i czterech porażek. Pod koniec października nastąpiła zmiana na stanowisku trenera. Po trzech porażkach z rzędu posadę stracił Nenad Canak, który szybko znalazł zatrudnienie w innym klubie tej grupy – Lietkabelisie. W Ankarze zastąpił go Selcuk Ernak, który przez kilka poprzednich lat związany był z drużyną Darussafaka Basketbol.

Jednym z liderów Turk Telekom jest Steven Enoch, który ma za sobą dwa solidne sezony w Eurolidze. Średnie statystyki amerykańskiego centra w EuroCupie oscylują w okolicach double-double. Najlepszymi strzelcami drużyny są z kolei Jalen Adams i Tyrone Wallace. Amerykański kwartet stanowiący o sile zespołu uzupełnia James Palmer znany z występów dla Stali Ostrów Wielkopolski w sezonie 2021/22.

Śląsk Wrocław przyjeżdża do stolicy Turcji mocno osłabiony, ale podbudowany zwycięstwem na ligowych parkietach. Ostatnie starcie EuroCupu z Lietkabelisem pokazało, że nawet w najtrudniejszej sytuacji wrocławska drużyna potrafi zmobilizować się do walki o wygraną.

Początek o godzinie 18.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.