Przedłuża się remont ulicy Zemskiej we Wrocławiu

Mateusz Florczyk, PP | Utworzono: 2023-11-28 13:15 | Zmodyfikowano: 2023-11-28 13:15
Przedłuża się remont ulicy Zemskiej we Wrocławiu - Fot. Marcin Wróblewski
Fot. Marcin Wróblewski

Od 23 października, gdy rozpoczęły się prace remontowe nad zniszczonym odcinkiem, przejazd odbywa się na zerwanej nawierzchni. Jak informuje Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji, przez ten okres wykonywane były prace związane ze wzmocnieniem drogi przed wylaniem masy bitumicznej, a dodatkowo robotnicy czekali na odpowiednie warunki pogodowe:

- Priorytetem było z frezowanie i usunięcie dawniej nawierzchni, uzupełnienie ubytków wynikających ze stanu faktycznego tej jezdni. Ona była częściowo pozapadana, więc trzeba było to nadbudować i wzmocnić konstrukcję studzienek. Dodatkowo czekaliśmy na odpowiednie warunki pogodowe.

Bartosz Nowak uspokaja mieszkańców i informuje, że planowane wylanie masy bitumicznej jest zaplanowane do końca tego tygodnia:

- Jesteśmy już w trudnym okresie roku, jeżeli chodzi o wszelkie prace drogowe. Najbliższy możliwy termin, kiedy będziemy mogli tam wejść i ułożyć masę bitumiczną na ul. Zemskiej, planujemy w najbliższy czwartek, jeżeli warunki pogodowe na to pozwolą.

Po wylaniu asfaltu ruch zostanie przywrócony, a oznakowanie remontowe zniknie. - Robotnicy będą skupiać się jedynie na drobnych pracach brukarskich oraz kosmetycznych - dodaje Bartosz Nowak.

Reklama

Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Styczeń,Luty,2023-11-28 16:41:34 z adresu IP: (2a00:f41:70c4:af8a:0:x:x:x)
Początek Marca 2024' w tym terminie rozpocznie się nowy etap napraw ulicy Zemskiej. Wcześniej nie widzę szansy ze względu na pogodę . No tak jest to jakieś rozsądne rozwiązanie ....