Zatrzymany Maksymilian F. doprowadzony do prokuratury

Joanna Jaros, GN | Utworzono: 2023-12-02 05:36 | Zmodyfikowano: 2023-12-02 05:54
Dodaj do Wykop.pl
Zatrzymany Maksymilian F. doprowadzony do prokuratury - fot. ilustracyjna / Radio Wrocław
fot. ilustracyjna / Radio Wrocław
Zatrzymany Maksymilian F. doprowadzony do prokuratury - 0
Zatrzymany Maksymilian F. doprowadzony do prokuratury - 1

- Zostanie mu postawiony zarzut usiłowania zabójstwa - wyjaśnia prokurator Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej:

"Czyny te zagrożone są karą dożywotniego pozbawienia wolności. Po przeprowadzeniu czynności procesowych prokurator podejmie decyzję co do skierowania do sądu wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania."

44-letniego Maksymiliana F., który postrzelił dwóch wrocławskich policjantów przy Sudeckiej, ujęto w sobotni poranek.

- Poszukiwany został jednak ujęty w innej części miasta - wyjaśnia Radiu Wrocław rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji Łukasz Dutkowiak:

"Samo zatrzymanie i rozpoznanie nastąpiło w wyniku penetracji terenu przez funkcjonariuszy. Oni po prostu zauważyli tego mężczyznę, rozpoznali go, pobiegli za nim. Uciekał jeszcze, bezskutecznie, został obezwładniony i zatrzymany. Posiadał przy sobie broń w chwili zatrzymania."

- W związku z tą sytuacją może odpowiedzieć za usiłowanie zabójstwa. Jest to czyn zagrożony karą dożywotniego pozbawienia wolności. Na chwilę obecną przebywa on w policyjnym areszcie - dodaje Łukasz Dutkowiak:

Wciąż nie wiadomo, w jakich okolicznościach doszło do postrzelenia dwóch funkcjonariuszy. Mieli oni transportować Maksymiliana F., bo ten był poszukiwany listem gończym. Stan rannych policjantów jest krytyczny, w ciężkim stanie trafili w nocy do jednego z wrocławskich szpitali.

- W chwili zdarzenia poszukiwany ubrany był w czarną kurtkę z kapturem - tłumaczył Łukasz Dutkowiak. - Z naszych ustaleń wynika, że jest poszukiwany listem gończym za różne wcześniejsze przestępstwa - dodał:

W trakcie poszukiwań, za pomoc w ujęciu poszukiwanego Komendant Główny Policji wyznaczył nawet 100 tysięcy złotych nagrody:

Postrzeleni policjanci są w stanie krytycznym.

Czytaj więcej: Strzelanina przy Sudeckiej we Wrocławiu. Dwóch funkcjonariuszy w stanie krytycznym

Reklama