Adria Botella Moreno w zespole Panthers Wrocław

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2023-12-06 07:00
Adria Botella Moreno w zespole Panthers Wrocław - fot. Panthers Wrocław Facebook
fot. Panthers Wrocław Facebook

Adria Botella Moreno to zawodnik z wielkim futbolowym doświadczeniem. W ostatnim sezonie wspólnie z Keanu Ebanksem reprezentował barwy Paris Musketeers, rok wcześniej zdobywał mistrzostwo Europy z Vienna Vikings, a jeszcze wcześniej – w sezonie 2021 – grał dla Hamburg Sea Devils. Ma również na koncie występy na University of Sioux Falls w drugiej dywizji NCAA.

Moreno został sklasyfikowany na 46. miejscu w rankingu zawodników European League of Football po sezonie 2023. 30-letni tight end złapał w tym roku 58 podań na 619 jardów i zdobył 8 przyłożeń, będąc drugim najskuteczniejszym graczem Paris Musketeers i po raz trzeci w karierze meldując się w All-Star ELF.

Wszyscy wiedzą, że Panthers Wrocław to od lat jedna z najlepszych organizacji w Europie. Wierzę w wizję trenera Christensena i wiem, że razem możemy wprowadzić drużynę na kolejny poziom. Chcę być częścią tego niesamowitego projektu i przyczynić się do zapisania nowej karty w historii Panthers. Jestem pod wielkim wrażeniem Wrocławia, to piękne miasto oferuje mnóstwo możliwości i wysoką jakość życia. Obiekty są na najwyższym poziomie – fakt, że wszystko znajduje się w obrębie Stadionu Olimpijskiego, pozwala maksymalnie wykorzystać czas – można tu ćwiczyć na siłowni, trenować na boiskach, uczestniczyć w spotkaniach i korzystać z gabinetu fizjoterapeutów – wszystko w jednym miejscu. Sam stadion również jest godny podziwu. Nie mogę się doczekać początku sezonu, aby zobaczyć trybuny wypełnione naszymi fanami. Dave Christensen i Panthers starają się zbudować coś niezwykłego. Nasz cel na sezon 2024 jest jasny: chcemy zdobyć mistrzostwo dla Wrocławia – mówi Adria Botella Moreno.

To piąte potwierdzone zagraniczne wzmocnienie Panthers Wrocław na sezon 2024. Do tej pory klub ogłosił zakontraktowanie dwójki Amerykanów – A.J. Wentlanda i Devana Burrella, Brazylijczyka – Otávio Amorima oraz Brytyjczyka – Keanu Ebanksa. Zgodnie z zasadami European League of Football, każdy zespół może pozyskać maksymalnie czterech zawodników ze Stanów Zjednoczonych oraz sześciu z innych państw świata. Sezon 2024 ELF ruszy pod koniec maja przyszłego roku.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.