Ślęza wygrywa w oficjalnym debiucie w nowej hali

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2023-12-10 19:43 | Zmodyfikowano: 2023-12-10 20:19
Ślęza wygrywa w oficjalnym debiucie w nowej hali - fot. Ślęza Wrocław Facebook

Po dobrej drugiej kwarcie wygranej 20:11 wydawało się, że Ślęza kontroluje wydarzenia na parkiecie. Do przerwy miała osiem, a po trzech kwartach trzynaście punktów przewagi. Ostatnia odsłona meczu zaczęła się jednak katastrofalnie dla wrocławianek, które pozwoliły rywalkom na serię 14:1 i na nieco ponad 6 minut przed końcem mieliśmy remis 63:63.

Trener Arkadiusz Rusin musiał poprosić o przerwę na żądanie i rozmowa z zawodniczkami poskutkowała. Koszykarki Ślęzy zdobyły cztery kolejne punkty, ale gorzowianki nie odpuszczały i wyszły na minimalne prowadzenie. Na dwie minuty przed końcem z bliska trafiła Angel Baker, w odpowiedzi za trzy spudłowała bohaterka pościgu gości z początku kwarty Aleksandra Pszczolarska i w odpowiedzi kolejne dwa punkty dla Ślęzy dołożyła Natalia Kurach. W kolejnych akcjach celne rzuty Schaquilli Nunn i Baker odłożyły mecz do koszykarskiej zamrażarki i wrocławianki cieszyły się ze zwycięstwa w pierwszym oficjalnym meczu w nowym obiekcie.

Ślęza Wrocław – PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. 81:72 (22:23, 20:11, 20:15, 19:23)

Ślęza Wrocław: Alex Held 21, Schaquilla Nunn 20, Angel Baker 19, Martyna Pyka 9, Natalia Kurach 7, Karolina Stefańczyk 3, Digna Strautmane 2, Aleksandra Mielnicka 0;

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp.: Elina Tsineke 22, Chloe Bibby 17, Aleksandra Pszczolarska 12, Weronika Telenga 6, Stephanie Jones 6, Anna Jakubiuk 4, Nora Wentzel 4, Wiktoria Kuczyńska 1.