Najlepsi młodzi lekkoatleci przyjadą do Wrocławia

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2023-11-29 07:50
Najlepsi młodzi lekkoatleci przyjadą do Wrocławia - fot. slezawroclaw.pl
fot. slezawroclaw.pl

Oddana niedawno do użytku wielofunkcyjna arena sportowa na północno-wschodnich przedmieściach Wrocławia sprawiła, że stolica Dolnego Śląska stała się siódmym polskim ośrodkiem – po Toruniu, Spale, Łodzi, Warszawie, Wałczu i Rzeszowie – z 200-metrową pełnowymiarową halą lekkoatletyczną. Dzięki temu Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki może podjąć się organizacji w niej, w lutym przyszłego roku, mistrzostw Polski juniorów oraz juniorów młodszych.

– Dla nas powstanie tej hali to ogromny skok jakościowy. Wreszcie młodzież z naszych klubów będzie ma świetne zaplecze do treningu zimowego. To też szansa organizacji mityngów, imprez lokalnych oraz tych o zasięgu ogólnokrajowym. Z tego ostatniego zadania chcemy wzorowo wywiązać się w lutym będąc gospodarzem halowych mistrzostw Polski dla zawodników do lat 18 i 20 – podkreśla prezes lokalnych struktur lekkoatletycznych Zygmunt Worsa.

Otwarcie hali we Wrocławiu cieszy także przedstawicieli Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

– Wyobraźmy sobie taką wirtualną mapę Polski. Kiedy pojawia się na niej nowy ośrodek lekkoatletyczny to zawsze jest dla nas powód do radości. Dodatkowo cieszy fakt, że ten wrocławski obiekt będzie jeszcze rozbudowywany. Hala to pierwszy etap, wiem o planach budowy stadionu, zaplecza hotelowego. Takich baz polska lekkoatletyka bardzo potrzebuje. Dzięki nim można odpowiednio realizować szkolenie w okresie zimowym. Istotne jest też to, że hala daje możliwości organizacji mistrzostw Polski w młodszych kategoriach wiekowych – przyznaje Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Przed mistrzostwami kraju KGHM Ślęza Arena wzbogaci się o mobilne trybuny. Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki przeprowadzi w trzy mityngi będące swoistą próbą generalną przed lutowym czempionatem.

PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 odbędą się we Wrocławiu pomiędzy 9 i 11 lutego 2024 roku.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.