Siatkarki Volley Wrocław pokonały Stal Mielec

Robert Skrzyński | Utworzono: 2023-12-14 20:30
Siatkarki Volley Wrocław pokonały Stal Mielec - fot. volleywroclaw.pl

Siatkarki Volley Wrocław pokonały Stal Mielec 3:2 w kolejnym meczu ekstraklasy. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo.

Wydawało się, że zespół Volley nie powinien mieć problemów z pewnym pokonaniem drużyny z Mielca. Wrocławianki we wcześniejszych meczach odniosły 4 zwycięstwa i doznały 6 porażek, a zespół z Mielca miał przed tym spotkaniem na koncie tylko 1 wygraną i 9 przegranych.

Mecz od początku był niezwykle wyrównany. Tak przebiegały trzy partie spotkania. Drużyna Volley przegrała pierwszego seta 25:27, ale drugą partię wygrały 26:24.

Trzeci set to znów horror bez happy endu zakończony przegraną zespołu Volley 23:25. Wrocławianki znalazły się w bardzo trudnym położeniu, ale wreszcie zaczęły grać na miarę swoich możliwości. Wygrały czwartego seta 25:19, a następnie triumfowały w tie-breaku 15:10.

VolleyWrocław – Stal Mielec 3:2 (25:27, 26:24, 23:25, 25:19, 15:10)

VolleyWrocław: Kinga Stronias, Anna Lewandowska, Julia Szczurowska, Gabriela Ponikowska, Anna Bączyńska, Lucie Muhlsteinova - Anna Pawłowska (libero) – Adrianna Szady, Julia Stancelewska, Joanna Chorąża.

Stal Mielec: Emilia Mucha, Izabela Bałucka, Weronika Gierszewska, Katarzyna Bryda, Sonia Kubacka, Sylwia Kucharska - Karolina Pancewicz (libero) - Klaudia Łyduch (libero), Pola Nowacka, Klaudia Laskowska-Azab, Kamila Dyduła, Aleksandra Walczak.