Darmowa poradnia prawna znów działa we Wrocławiu

Ida Górska, WK | Utworzono: 2023-12-19 15:57 | Zmodyfikowano: 2023-12-19 15:58
Darmowa poradnia prawna znów działa we Wrocławiu - fot. Patrycja Dzwonkowska
fot. Patrycja Dzwonkowska

Poradnia jest skierowana głównie do osób, których nie stać na wynajęcie profesjonalnego prawnika:

- To wcale nie znaczy, że nasze porady nie są profesjonalne, one są konsultowane z pracownikami naukowymi uniwersytetu. Pracujemy z nimi bardzo blisko. Dlatego zastrzegamy sobie zazwyczaj termin do dwóch tygodni, student opracowuje sobie poradę, ona jest potem konsultowana, żeby to wszystko było zgodnie z prawem - mówi student prawa Emil Adamowicz.

Poradnia to też miejsce, w którym studenci mogą nabyć, niezbędną w ich dalszym życiu zawodowym, wiedzę. Porady udzielane są internetowo i w formie stacjonarnej. O to, kto najczęściej korzysta z porad, zapytaliśmy Agnieszkę Kwiecień-Madej, opiekunkę naukową Uniwersyteckiej Poradni Prawnej:

- Trafiamy częściej do osób starszych, które mniej chętnie korzystają z jakichś internetowych form poradnictwa prawnego. Chociaż oczywiście zapraszamy wszystkich, nie tylko seniorów. Jesteśmy otwarci, by udzielać pomocy wszystkim potrzebującym.

Każdy, kto zgłosi się do Poradni może zadać od trzech do pięciu pytań prawnych, które można zadać stacjonarnie, bądź online:

- Same sprawy, które spływają do poradni, mogą zostać przyjęte tutaj u nas na miejscu albo zostać nadesłane drogą elektroniczną na adres mailowy. My dajemy wskazówki, w którą stronę może podążać klient, jakie zadania może podejmować - mówi Klaudia Bielak, która jako studentka prawa pełni dyżury w Uniwersyteckiej Poradni Prawnej.

Po pomoc może zgłosić się każdy, jednak nie z każda sprawą:

- Są takie kwestie, w których nie możemy udzielić porady. To są przede wszystkim terminy procesowe, sądowe. Nie jesteśmy w stanie pomóc, kiedy jedną ze stron związanych ze sporem jest Uniwersytet Wrocławski. Nie zajmujemy się też problemami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej - mówi Emil Adamowicz.

Poradnia działa na wydziale prawa we wtorki i w środy od 15.30 do 18.30.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.