Derby Dolnego Śląska w Basket Lidze Kobiet

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-12-27 08:16
Derby Dolnego Śląska w Basket Lidze Kobiet - fot. slezawroclaw.pl

Polkowiczanki w ostatnich meczach Orlen Basket Ligi Kobiet nie zawsze prezentowały się z najlepszej strony, ale z wyjątkiem porażki z PSI Eneą Gorzów Wielkopolski nie przeszkadzało im to w kolekcjonowaniu zwycięstw. Przegrana w Gorzowie była jedyną w pierwszej rundzie i wicemistrzynie Polski z bilansem 9-1 zajmują obecnie 1. miejsce w tabeli.

Zespół z Polkowic wciąż łączy rozgrywki ligowe z walką o kolejną fazę Euroligi, dlatego też do tej pory trener Karol Kowalewski bardzo mocno rotował swoim składem. Dość powiedzieć, że zawodniczką z największą średnią liczbą minut na mecz jest Weronika Gajda, która na parkiecie spędza niewiele ponad 24 minuty. Dla porównania w Ślęzie aż sześć koszykarek przebija tę barierę.

Ślęza natomiast przed świętami odniosła pewne zwycięstwo z Polonią Warszawa 82:55. W tabeli zajmuje czwarte miejsce, ze stratą dwóch punktów do polkowiczanek.