Drugie derby znów dla BC. Koszykarki z Polkowic zagrają w finale BLK

Wojciech Klich | Utworzono: 2024-03-07 20:29
Drugie derby znów dla BC. Koszykarki z Polkowic zagrają w finale BLK - fot. kosz.mkspolkowice.pl

Wrocławianki liczyły na doprowadzenie w tej serii do remisu, blisko zwycięstwa były w końcu w Polkowicach, gdzie wygrały jednak gospodynie, choć po dwóch dogrywkach.

Tym razem jednak BC ruszyło od początku. Polkowiczanki zdominowały Ślęzę na boisku, nie pozwalały oddawać celnych rzutów rywalkom, a same pod koszem wrocławianek dzieliły i rządziły. Efektem było 17 punktów przewagi Pomarańczowych już po pierwszej kwarcie.

W drugiej odsłonie Ślęza złapała pion i próbowała odpowiedzieć koszykarkom z Polkowic. Mimo prób podopiecznych Arkadiusza Rusina, gospodyniom brakowało jednak energii, żeby wrócić do tego spotkania. Do przerwy wrocławiankom udało się zmniejszyć przewagę polkowiczanek, ale o zaledwie dwa punkty.

Trzecie kwarta niemal rozstrzygnęła losy spotkania. Przyjezdne wróciły do dobrej gry z pierwszej kwarty i bez litości rozrywały obronę wrocławianek. Z 15 punktów zrobiło się 25 i było wiadomo, że Ślęza nie będzie w stanie odwrócić losów ani meczu, ani całej półfinałowej rywalizacji.

W ostatniej kwarcie wrocławianki odblokowały się w ataku, grając już bez żadnej presji. Posobnie było jednak w polkowickich szeregach. Efekt? Wysokie zdobycze punktowe w ostatniej odsłonie w wykonaniu obu zespołów i ostateczne zwycięstwo przyjezdnych 98:77.

Tym samym w rywalizacji do dwóch wygranych triumfowały koszykarki KGHM BC Polkowice 2:0, w finale zmierzą się z AZS-em Gorzów Wielkopolski, który w dwóch meczach uporał się z Arką Gdynia.

Drugi mecz półfinałowy:

Ślęza Wrocław – KGHM BC Polkowice 77:98 (14:31, 21:19, 16:26, 26:22),

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 2-0 dla KGHM BC Polkowice, który w finale spotka się z PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. Ślęza zagra z Arką Gdynia o trzecie miejsce.

Punkty:

Ślęza Wrocław: Angel Baker 27, Alex Held 14, Aleksandra Mielnicka 14, Schaquilla Nunn 7, Digna Strautmane 4, Anna Wińkowska 4, Natalia Kurach 4, Martyna Pyka 3, Agnieszka Skowron 0, Wanesa Furman 0.

KGHM BC Polkowice: Brianna Fraser 21, Erica Wheeler 14, Emilia Kośla 12, Liliana Banaszak 12, Zala Friskovec 11, Dragana Stankovic 9, Weronika Gajda 8, Julia Piestrzyńska 5, Klaudia Gertchen 5, Zuzanna Kulińska 1, Inga Stępień 0, Wiktoria Zasada 0.