Bezpłatnie nauczą najmłodszych jeździć na biegówkach

Karolina Bieniek, JD | Utworzono: 2024-01-05 08:23 | Zmodyfikowano: 2024-01-05 08:24
Bezpłatnie nauczą najmłodszych jeździć na biegówkach - fot. Bieg Piastów / Facebook
fot. Bieg Piastów / Facebook

Wystarczy wypożyczyć narty biegowe i przyjechać na Polanę Jakuszycką. W sobotę ruszają pierwsze zajęcia z Akademii Biegowej KGHM, podczas której wykwalifikowani instruktorzy wprowadzą dzieci w świat biegówek. Program jest skierowany do dzieci ze szkół podstawowych i dzięki wsparciu KGHM Polska Miedź całkowicie bezpłatny. O szczegółach Leszek Kosiorowski rzecznik Biegu Piastów.

"Zajęcia są otwarte dla każdego, nie trzeba nigdzie należeć do żadnego klubu, nie trzeba być gdzieś zrzeszonym, po prostu rodzic musi zgłosić dziecko i załatwić narty, kijki i buty narciarskie. To jest taki warunek niezbędny, ale to można załatwić na Polanie Jakuszyckiej."

Sylwia Jurgiel z biura prasowego miedziowego giganta przyznaje, że -zainteresowanie pierwszymi zajęciami jest imponujące:

"Polana Jakuszycka w zimowej aurze to jest najlepszy czas na to, żeby rozpocząć weekendowe zajęcia nauki narciarstwa biegowego. Pierwsze zajęcia już w tę sobotę, już się tutaj dowiedziałam, że rzeczywiście zainteresowanie było ogromne, jest ponad 60-cioro uczestników."

Zajęcia będą się odbywać w każdą sobotę i niedzielę od stycznia do końca marca. Zapisy trwają przez cały okres trwania programu. Liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorzy zapewniają, że niezbędny do zajęć sprzęt narciarski można wypożyczyć na miejscu w Jakuszycach. By wziąć udział, wystarczy do każdego czwartku poprzedzającego zajęcia, do godziny 12:00 przysłać kartę zgłoszeniową. Wówczas otrzymuje się wiadomość z niezbędnymi informacjami dotyczącymi uczestnictwa w zajęciach. Te będą się odbywać w każdy weekend do końca marca w dwóch grupach wiekowych.

Reklama