W Polkowicach powstanie nowa poradnia

Karolina Bieniek, WK | Utworzono: 2024-01-08 08:20 | Zmodyfikowano: 2024-01-08 08:21
W Polkowicach powstanie nowa poradnia - fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)
fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Obiekt wymaga gruntownego remontu, ale prawdziwym wyzwaniem jest dostosowanie zabytkowego budynku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Klatka jest zbyt wąska, a konserwator zabytków nie wyraził zgody na zamontowanie zewnętrznej windy. Kamil Ciupak, starosta powiatu polkowickiego podkreśla, że nie ma sensu czekać i szukać odpowiedniego obiektu - łatwiej i szybciej będzie wybudować nowy:

- Dzisiaj jest to w starej kamienicy z wąskimi schodami, nie spełnia to żadnych kryteriów. Te sale rehabilitacyjne, które mamy wyremontowane oczywiście, świeże, nowe, świetnie wyposażone, ale chcielibyśmy żeby było tego więcej i w standardzie już na XXI wiek.

Powiat początkowo brał pod uwagę adaptację jednego z istniejących obiektów:

- Były takie pomysły i od tego zaczęliśmy, tylko te inne budynki nie są własnością powiatu, w zdecydowanej większości są to budynki gminne. Mieliśmy konkretne pomysły, mieliśmy już nawet analizy, koncepcje. Niestety nic nie wyszło, nie chcemy czekać kolejnych nie wiadomo ilu lat.

Ruszyło już postępowanie przetargowe dla tej inwestycji. Powiat szuka firmy, która zajmie się dokumentacją projektową. Niewykluczone, że budowa nowej poradni rozpocznie się jeszcze w tym roku. Inwestycja będzie realizowana z Funduszy Europejskich w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego, czyli partnerstwa 35 samorządów.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.