PŚ w biathlonie: Polska na 19. miejscu w sztafecie w Ruhpolding

BT, PAP | Utworzono: 2024-01-11 18:36
PŚ w biathlonie: Polska na 19. miejscu w sztafecie w Ruhpolding - fot. Wikipedia/Björn Reichert - Bhoto.de/CC BY-SA 4.0

Zwycięzcy pobiegli w składzie: Sturla Holm Laegreid, Johannes Dale-Skjevdal, Tarjei Boe i Vetle Sjaastad Christiansen. Tym razem nie startował broniący Kryształowej Kuli w rywalizacji indywidualnej Johannes Thingnes Boe.

Norwegowie mieli 45 s przewagi nad drugim na mecie kwartetem z Niemiec. Na trzeciej pozycji uplasowali się Włosi ze stratą 58,7 s.

Skandynawowie to niekwestionowani dominatorzy tej konkurencji w ostatnich latach. Od początku sezonu 2021/22 w PŚ odnieśli 13 zwycięstw w 14 startach. Ponadto w tym czasie wywalczyli złoty medal igrzysk olimpijskich w Pekinie i srebrny w mistrzostwach świata w Oberhofie.

W środę w sztafecie 4x6 km rywalizowały kobiety. Natalia Sidorowicz, Anna Mąka, Daria Gembicka i Joanna Jakieła zajęły 11. miejsce. Zwyciężyły Francuzki.

Na piątek zaplanowany jest sprint kobiet na 7,5 km, dzień później mężczyźni pobiegną na 10 km. Runda w Ruhpolding zakończy się niedzielnymi biegami na dochodzenie.