Alen Mustafić nowym piłkarzem Śląska Wrocław

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2024-01-12 20:00
Alen Mustafić nowym piłkarzem Śląska Wrocław - fot. slaskwroclaw.pl
fot. slaskwroclaw.pl

Bośniacki pomocnik będzie występował we Wrocławiu do końca sezonu 2023/24.

Alen Mustafić to 24-letni defensywny pomocnik urodzony w Bośni i Hercegowinie. Do Wrocławia trafił z Odense BK – klubu z najwyższej klasy rozgrywkowej w Danii. Swoją markę wyrobił jednak w Slovanie Bratislava, gdzie miał nawet szansę pokazać się na europejskiej scenie.

Pierwsze poważne kroki w piłkarskiej karierze Mustafić stawiał w bośniackim klubie FK Sarajewo. Jego następnym przystankiem był topowy klub na Słowacji, czyli Slovan Bratislava, z którego od razu udał się na wypożyczenie do niżej sklasyfikowanego FC Nitra. Po powrocie z wypożyczenia kariera pomocnika zdecydowanie poszybowała w górę.

Mustafić stał się wtedy jedną z kluczowych postaci słowackiego klubu. Najlepiej świadczą o tym liczby – 57 rozegranych meczów, sześć bramek, 10 asyst i krajowy dublet w gablocie. Dodatkowo Mustafić zdołał poznać się z dobrej strony w rozgrywkach europejskich. Wystąpił łącznie w 9 spotkaniach w kwalifikacjach i rundzie grupowej Ligi Konferencji.

Taki sezon w wykonaniu Mustaficia naturalnie przyniósł za sobą zainteresowanie innych europejskich klubów. O defensywnego pomocnika zaczął zabiegać Odense BK, czyli zespół występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej w Danii. Dla Bośniaka miał być to naturalny krok naprzód w jego piłkarskiej karierze, więc na zasadzie definitywnego transferu przeniósł się do Skandynawii.

Choć do Danii Mustafić trafiał jako potencjalny „starter’’ w jedenastce, tak jednak nie wszystko ułożyło się po jego myśli. Na tym etapie sezonu Bośniak uzbierał na swoim koncie dwanaście występów, więc naturalnym dla niego krokiem było poszukanie nowego miejsca, w którym dalej będzie mógł rozwijać swój piłkarski warsztat.

- Jesteśmy podekscytowani, że Alen do nas dołącza. Poszerzenie kadry było dla nas kluczowym wyzwaniem w zimowym oknie transferowym, dlatego cieszymy się, że dołącza do nas doświadczony zawodnik, w idealnym wieku dla piłkarza. Jestem przekonany, że wniesie wiele jakości do drużyny – mówi dyrektor sportowy Śląska, David Balda.

Pomocnik trafił do drużyny WKS-u na zasadzie półrocznego wypożyczenia do końca sezonu 2023/24 z opcją pierwokupu. Na boisku będzie występował z numerem 20.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.