Wyszarpana wygrana Śląska w Gliwicach

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2024-01-12 21:11 | Zmodyfikowano: 2024-01-12 21:28
Wyszarpana wygrana Śląska w Gliwicach - fot. wks-slask.eu

W pierwszych minutach kibice w Gliwicach oglądali ofensywne spotkanie, w którym wrocławska drużyna miała problemy z przejęciem inicjatywy. Nieźle w mecz wszedł Miletić, ale jego trójka i wsad były jednymi z nielicznych pozytywów pierwszej kwarty. GTK, w którym główne role tradycyjnie odgrywali zawodnicy z zagranicy, dość szybko wypracowało dwucyfrową przewagę. Śląsk nękały mocno niecelne rzuty, proste straty i przegrywana zbiórka – rywale po świetnej końcówce tej części gry prowadzili 28:14.

Bardzo dobry fragment na początku kolejnej kwarty zaliczył Andrij Wojnałowicz, który dwukrotnie trafił z gry i skutecznie wymuszał faule rywali. Dzięki Ukraińcowi udało się odrobić niemal połowę strat, ale niestety w kolejnych minutach gra wrocławian wciąż wyglądała bardzo słabo. W szeregach rywali tradycyjnie szalał Joshua Price (16 punktów), któremu wtórował Koby McEwen (17 oczek). Śląsk w pierwszej połowie popełnił aż 10 strat, trafił tylko połowę rzutów z gry i nie zdobył ani punktu z ponowień. Do przerwy 48:35 dla GTK.

Z szatni ponownie mocno zmotywowany wyszedł Miletić, sporo ożywienia do gry z ławki wnieśli z kolei Marek Klassen i Jakub Nizioł. Na tym jednak kończą się plusy w trzeciej kwarcie. Wciąż wrocławianie oddawali sporo wymuszonych i niecelnych rzutów z dystansu, a skuteczność w tym elemencie gry spadła do 21%. Tak naprawdę jedynie dzięki kilku prostym błędom rywali w końcówce trzeciej kwarty przed ostatnią częścią gry WKS przegrywał “tylko” 57:66.

Przez większość meczu rzuty za trzy były słabszym punktem WKS-u, ale w dużej mierze to dzięki nim Śląsk wrócił do gry. Dwukrotnie zza łuku przymierzył Wojnałowicz, na miarę swoich możliwości zaczął też grać Klassen, a w ważnych momentach ręka nie zadrżała McCullumowi. Niespodziewanym bohaterem ostatniej kwarty był jednak kto inny – Mateusz Zębski. W ostatnich sześciu minutach “Zębol” zdobył dziewięć punktów, a ostatni z nich był na wagę zwycięstwa. Po trwającej cały mecz gonitwie i chaotycznej końcówce ostatecznie Śląsk wyszarpał jednopunktowe zwycięstwo w Gliwicach – 87:86.

Tauron GTK Gliwice - Śląsk Wrocław 86:87 (28:14, 20:21, 18:22, 20:30).

Punkty:

Tauron GTK Gliwice: Joshua Price 31, Koby McEwen 24, Martins Laksa 11, Kadre Gray 8, Tomasz Śnieg 4, Łukasz Frąckiewicz 4, Maciej Bender 2, Divante Moffitt 2, Aleksander Busz 0.

Śląsk Wrocław: Andrii Wojnałowycz 20, Kendale McCullum 17, Marek Klassen 13, Dusan Miletic 12, Mateusz Zębski 11, Jakub Nizioł 7, Arciom Parachouski 5, Hassani Grevett 2, Aleksander Wiśniewski 0, Michał Sitnik 0.