Będzie więcej strażników miejskich i policjantów? Wrocławska Lewica składa wniosek do budżetu miasta i komendanta policji

Joanna Jaros, AO | Utworzono: 2024-01-17 07:52 | Zmodyfikowano: 2024-01-17 08:03
Będzie więcej strażników miejskich i policjantów? Wrocławska Lewica składa wniosek do budżetu miasta i komendanta policji - fot. Joanna Jaros
fot. Joanna Jaros

W tej chwili w mieście jest około 70 wolnych etatów w Straży, ale radny Dominik Kłosowski twierdzi, że chętni do pracy się znajdą:

"Moim zdaniem, to nie będą puste wakaty dlatego, że zwiększamy budżet Rady Miejskiej o milion złotych, tym samym będzie można zwiększyć wynagrodzenie dla strażników. Myślę, że w ten sposób również spowodujemy, że do Straży Miejskiej ludzie będą się garnęli."

Wrocławscy radni Nowej Lewicy chcą również większej liczby policjantów w komisariacie w Leśnicy. Zwrócili się w tej sprawie do Komendanta Miejskiego Policji.

- Oprócz Leśnicy, ten komisariat obejmuje jeszcze ościenne osiedla, więc obecna liczba pracujących tam funkcjonariuszy jest za mała - wyjaśnia wiceprezydent Bartłomiej Ciążyński:

"Tam mieszka prawie 60 tysięcy ludzi, zameldowanych jest przeszło 50. Natomiast stan zaszeregowania tego komisariatu, gdzie jest tylko 48 etatów i tylko jeden patrol nocny w dostępie mieszkańców jest po prostu nieaktualny."

Nowi strażnicy mieliby zajmować się głównie pieszymi patrolami na wrocławskich osiedlach.

Reklama