Poniedziałkowy podcast w RWK: Guantanamo Party Program i Hubert Kostkiewicz

Andrzej Jóźwik | Utworzono: 2024-01-18 10:12 | Zmodyfikowano: 2024-01-18 10:13
Poniedziałkowy podcast w RWK: Guantanamo Party Program i Hubert Kostkiewicz - Hubert Kostkiewicz
Hubert Kostkiewicz
Poniedziałkowy podcast w RWK: Guantanamo Party Program i Hubert Kostkiewicz - 0
Poniedziałkowy podcast w RWK: Guantanamo Party Program i Hubert Kostkiewicz - 1

Można grać apokaliptyczny hard core i być niezwykle żywotnym. Przez 18 lat Guantanamo Party Program wydał cztery albumy, cztery wydawnictwa (splity) z innymi zespołami oraz parę komplikacji i cyfrowy zapis koncertu. Można się zastanawiać, czy to dużo, lecz trudno wyobrazić sobie wrocławską scenę muzyczną bez Gauntanamo Party Program. Muzyków GPP spotkaliśmy w Klubie Liverpool przed charytatywnym koncertem "Paws Unlished" (zagrali wspólnie - dla Ekostraży - z Lasem Trumien, Thvn i MuN). W ciasnym pomieszczeniu na zapleczu sceny rozmawialiśmy o tym, co napędza i spaja taki zespół.

Guantanamo Party Program działa w nieśpiesznym tempie i dopiero przymierza się do pracy nad kolejnym albumem. Choć są zgraną ekipą i znają się na wylot, każdy ma swoje zdanie na temat, np. gitarowych wzmacniaczy.

Bardziej napięty kalendarz, choć nie tak jak w poprzednim roku, ma Hubert Kostkiewicz - gitarzysta, improwizator i promotor muzyczny w jednej osobie. Wspiera organizacyjnie cykl "Salon Zimowy" organizowany w Galerii Foto Gen przez duet kinoMural.  W trakcie wydarzenia zagra m.in. Lotto. Hubert Kostkiewicz powołał do życia z perkusistą Wojtkiem Kurkiem projekt Duopol. Fragmenty premierowego materiału pojawiły się na naszej radiowej antenie.

Rozmowę zakończyło nawiązanie do ambientowego wydawnictwa "Laz", będącego dźwiękowym zapisem relaksu nad strumieniem w czasie wakacyjnej eskapady przez Rumunię. 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.