Ofensywny popis Śląska. Kapitalny Jakub Nizioł

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2024-01-20 22:00 | Zmodyfikowano: 2024-01-20 22:00
Ofensywny popis Śląska. Kapitalny Jakub Nizioł - fot. wks-slask.eu

Na początku meczu bardzo aktywny był Dusan Miletić, a po trójce Hassaniego Gravetta goście byli lepsi o pięć punktów. Gdynianie ciągle byli blisko, a późniejsze akcje Adriana Boguckiego dawały im nawet przewagę. Następnie z dystansu trafiali Daniel Gołębiowski, Jakub Nizioł i ponownie Gravett, a po 10 minutach było 24:29.

Drugą kwartę wrocławianie rozpoczęli od zdobycia 8 punktów z rzędu, a po trójce Nizioła byli już lepsi o 13 oczek. Ważnym graczem w ekipie wicemistrzów Polski był też Andrij Wojnałowicz, a po kolejnym zagraniu Nizioła różnica wynosiła nawet 23 punkty. Pierwsza połowa dzięki trafieniu Marka Klassena zakończyła się rzadko spotykanym wynikiem 37:67.

W trzeciej kwarcie kolejne rzuty z dystansu Gravetta Mileticia oznaczały nawet 36 punktów przewagi gości. Gospodarze odpowiadali pojedynczymi zagraniami Adriana Boguckiego i Grzegorza Kamińskiego, ale nie poprawiało to znacząco ich sytuacji. Ostatecznie, po rzucie wolnym Aleksandra Wiśniewskiego po 30 minutach było aż 55:90.

W kolejnej części meczu zespół trenera Jacka Winnickiego szybko (po raz pierwszy w tym sezonie) przekroczył 100 punktów po rzutach wolnych Klassena. Szkoleniowiec przyjezdnych wykorzystał wszystkich zawodników z ławki, a każdy z nich zdobywał punkty. Ostatecznie WKS Śląsk zwyciężył aż 117:78.

Najlepszym graczem gości był Jakub Nizioł z 31 punktami, 6 zbiórkami i 2 asystami. Skrzydłowy Śląska trafił wszystkie 8 rzutów z gry (w tym 6/6 za trzy) oraz wykorzystał 9 z 11 wolnych. Dwucyfrowy dorobek zapisało na swoim koncie aż sześciu koszykarzy z Wrocławia.

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 78:117 (24:29, 13:38, 18:23, 23:27)

Arka Gdynia: Adrian Bogucki 24, Seth Leday 15, Grzegorz Kamiński 11, Bryce Alford 10, Adam Hrycaniuk 6, Kacper Marchewka 6, Kacper Gordon 4, Andrzej Pluta 2, Bartłomiej Wołoszyn 0, Jakub Szumert 0, Nikodem Czoska 0;

Śląsk Wrocław: Jakub Nizioł 31, Dusan Miletic 16, Daniel Gołębiowski 13, Hassani Grevett 11, Marek Klassen 11, Andrii Wojnałowycz 10, Mikołaj Adamczak 8, Aleksander Wiśniewski 7, Mateusz Zębski 6, Arciom Parachouski 4.