Trwa nabór do Budżetu Obywatelskiego Trzebnicy

Beata Makowska, AO | Utworzono: 2024-01-25 13:14 | Zmodyfikowano: 2024-01-25 13:18
Trwa nabór do Budżetu Obywatelskiego Trzebnicy  - fot. Osobic / CC BY-SA 3.0
fot. Osobic / CC BY-SA 3.0

W tym roku do dyspozycji mieszkańców jest 200 tysięcy złotych, które mogą bezpośrednio oddziaływać na gminę, realizując potrzeby swoich lokalnych społeczności.

- Mieszkańcy najlepiej znają swoje potrzeby, a budżet obywatelski jest narzędziem służącym ich zaspokajaniu – powiedział Radiu Wrocław Marek Długozima, burmistrz Trzebnicy:

„To już 8 edycja Budżetu Obywatelskiego Trzebnica. W tym roku przeznaczyłem kwotę 200 tysięcy złotych. Każdy może zgłosić swój projekt. Budżet Obywatelski jest bardzo fajnym narzędziem, pokazującym jak można zintegrować społeczność lokalną. Do tej pory, te osiem edycji, pokazało jak można zgromadzić ludzi wokół jednego zadania”

- W tym roku swoje propozycje mogą także składać osoby niepełnoletnie - dodaje Marek Długozima:

„W tym roku dokładamy, że mogą też młode osoby składać swoje projekty. Te pomysły, które są zgłaszane na bieżąco, z poparciem podpisów, mogą być realizowane na terenie gminy”

W ramach Budżetu Obywatelskiego Trzebnica nie mogą być realizowane projekty, które stoją w sprzeczności z obowiązującymi planami i programami obowiązującymi dla terenu gminy i kolidujące z już rozpoczętymi inwestycjami.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.