Wygrana wrocławian w ostatnim sparingu przed ligą

PP/PAP | Utworzono: 2024-02-03 16:55 | Zmodyfikowano: 2024-02-03 16:55
Wygrana wrocławian w ostatnim sparingu przed ligą - fot. slaskwroclaw.pl

Mecz był ostatnim sprawdzianem Śląska przed startem rundy wiosennej i został rozegrany na stadionie przy ul.  Oporowskiej. Na trybunach zasiadło mnóstwo kibiców i atmosfera przypominała tę ze spotkań o punkty, a nie sparing.

Śląsk rozpoczął mecz jedenastką zbliżoną do tej, która stanowiła podstawowy skład jesienią w lidze. Różnica była w zasadzie tylko jedna – Rafała Leszczyńskiego w bramce zastąpił Kacper Trelowski. Pierwszej zmiany trener Jacek Magiera dokonał jednak już w trakcie pierwszej połowy, a w przerwie przeprowadził kolejnych kilka roszad. Wtedy też na boisku pojawił się pozyskany w piątek 18-letni wychowanek Interu Mediolan Tommaso Guercio.

W 27. minucie pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Patryk Janasik, a w 48. prowadzenie gospodarzy podwyższył Piotr Samiec-Talar. Na 22 minuty przed końcem honorową bramkę dla przyjezdnych zdobył Hubert Sobol.

We wcześniejszych meczach kontrolnych Śląsk przegrał z Dinamem Zagrzeb (2:3) i Hajdukiem Split (1:3), pokonał NK Domżale (2:1) oraz zremisował z mistrzem Austrii RB Salzburg (0:0).

Wrocławski zespół po rundzie jesiennej z dorobkiem 41 punktów jest liderem ekstraklasy i ma trzy punkty przewagi nad drugą Jagiellonią Białystok. W pierwszym meczu o punkty WKS zagra na własnym stadionie z Pogonią Szczecin (11 lutego, godz. 17.30).

Śląsk Wrocław – KKS Kalisz 2:1 (1:0)

Bramki: Patryk Janasik 27’, Piotr Samiec-Talar 48’ - Hubert Sobol 68’

Śląsk: Trelowski (61’ Głogowski) – Konczkowski (46’ Guercio), Bejger (46’ Petrov), Petkov (66’ Paluszek), Janasik (30’ Matsenko) (66’ Mustafić), Samiec-Talar (66’ Żukowski), Olsen (46’ Ince), Pokorny (66’ Rzuchowski), Schwarz (66’ Łukasik), Nahuel (46’ Klimala), Exposito (66’ Szwedzik).

KKS: Krakowiak – Białczyk, Smoliński, Kieliba, J. Staszak, Maroszek, Wysokiński, Cierpka, Gordillo, Arai, Szewczyk oraz Furtak, Putno, Bednarski, W. Staszak, Sobol, Kalenik, Dębiński, Owczarek, Karasiewicz.