Szczypiorniści Zagłębia przegrali z Górnikiem Zabrze

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2024-02-08 07:45
Szczypiorniści Zagłębia przegrali z Górnikiem Zabrze - fot. zaglebie.lubin.pl

Kandydat do medalu mistrzostw Polski okazał się zdecydowanie za silny dla szczypiornistów Zagłębia. Lubinianie przegrali z Górnikiem Zabrze 24:35.

Na bramkę z karnego Patryka Mauera szybko odpowiedział Patryk Iskra. Później na parkiecie karty rozdawała trzecia drużyna rozgrywek. Górnik rzucił cztery bramki z rzędu i szybko wyszedł na wyraźne prowadzenie. W kolejnych minutach przewaga przyjezdnych jeszcze wzrosła i przed upływem dwudziestej minuty zespół z Zabrza prowadził już 13:5. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Górnik wyszedł na 10-bramkowe prowadzenie. Zabrzanie byli zdecydowanie lepsi w każdym elemencie gry i jeszcze przed przerwą pokazali swoją moc.

Druga połowa była bardziej wyrównana, ale to cały czas przewaga gości wynosiła około dziesięciu bramek. Dziesięć minut przed zakończeniem spotkania zawodnicy Górnika prowadzili 30:19 i kontynuowali swoją dobrą passę. Górnik wygrał w Lubinie bardzo pewnie.

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 24:35 (9:19)

Zagłębie: Schodowski, Procho – Stankiewicz 3, Hlushak 2, Krupa Rafał 5, Moryń, Gębala, Krupa Paweł 1, Krysiak, Michalak, Drozdalski 3, Bekisz 3, Iskra 4, Kałużny 1, Kozłowski, Rutkowski 2.