Trwa protest rolników. Utrudnienia do 19 lutego [AKTUALIZACJA]

Andrzej Andrzejewski, Joanna Jaros, Aleksander Ogrodnik, jk | Utworzono: 2024-02-09 06:42 | Zmodyfikowano: 2024-02-09 06:44
Trwa protest rolników. Utrudnienia do 19 lutego [AKTUALIZACJA] - fot. RW/ J.Jaros
fot. RW/ J.Jaros

akrualizacja 12:00

Na terenie Wrocławia utrudnienia w ruchu występują na al. Sobieskiego na wysokości KFC (droga wojewódzka nr 372). Blokowane są dwa zewnętrzne pasy po obu stronach jezdni (zarówno w kierunku Warszawy, jak i centrum Wrocławia).

W kolejnych dniach można się spodziewać kontynuacji rolniczych protestów w regionie. W samym Wrocławiu zgłoszenie dotyczyło al. Jana III Sobieskiego i Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Urzędnicy zostali poinformowani, że blokady mogą trwać między 9 a 19 lutego.

Czytaj więcej: W poniedziałek rolnicy zablokują Wrocław

--------------- niedziela

aktualizacja 14:30

Skala sobotniego protestu jest mniejsza niż piątkowego. Rolnicy blokują po jednym pasie na al. Jana III Sobieskiego. W kolejnych dniach można się spodziewać kontynuacji rolniczych protestów w regionie. W samym Wrocławiu zgłoszenie dotyczyło al. Jana III Sobieskiego i Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Urzędnicy zostali poinformowani, że blokady mogą trwać między 9, a 19 lutego.

aktualizacja 10:30

Rolnicy nie odpuszczają i blokują po pasie ruchu na al. Jana III Sobieskiego we Wrocławiu. - Nie mamy nic do stracenia - mówi przedstawiciel strajkujących, Dominik Nikody z Oleśnicy. - Będziemy stać aż do skutku, a ten skutek to zwrócenie uwagi decydentów. Nie ukrywamy, że zbliża się wiosna i jeżeli tych spraw nie załatwimy do marca, to wrócimy tutaj na jesieni - dodaje.

- Chcemy pokazać mieszkańcom, że walczymy o zdrową żywność również dla nich - dodaje Dominik Nikody:

Kierowcy stojący w korku są podzieleni w opiniach:

Rolnicy na al. Jana III Sobieskiego planują stać przez cały weekend. W poniedziałek zapowiadają zaostrzenie blokad w całym regionie. Przypomnijmy: sprzeciwiają się m.in. wprowadzaniu niektórych punktów Zielonego Ładu i napływowi towarów z Ukrainy. 

PRZECZYTAJ: Rolnicza "Solidarność" o strajku generalnym

aktualizacja 9:00

Kolumna ciągników kursuje na odcinku między stacją kolejową Psie Pole, a wiaduktem nad al. Jana III Sobieskiego. Rolnicy są tam od wczoraj i zapowiadają pozostanie do końca weekendu. W niedzielę podczas targowiska przy Centrum Handlowym Korona, będą rozdawać ulotki informacyjne.

--------------- sobota

aktualizacja 20:00

Służby poinformowały o zakończeniu wszystkich protestów.

POSŁUCHAJ: Wieczór zDolnego Śląska. Protesty Rolników

aktualizacja 18:30

Na węźle Trzebnica na drodze ekspresowej nr 5, przybyłemu na protest wicewojewodzie dolnośląskiemu, Jackowi Protasiewiczowi, rolnicy wypomnieli opieszałość rządu, między innymi w zablokowaniu wwozu do Polski ukraińskiego zboża:

"Potrafiliście w jeden dzień połowę powyrzucać. Jeden dzień. A jak rolników trzeba, to będziemy no tu minister będzie rozmawiał, tu komisarza, tu ten, tu tam. Jeszcze się okaże, że prezydent zablokuje"

Jacek Protasiewicz postulatów wysłuchał, ale też apelował do rolników o zakończenie blokady:

"Blokada, jeśli miała na celu zwrócenie uwagi na postulaty i bolączki, spełniła sens. Dalsze blokowanie jest o tyle bezcelowe, że to przecież nie urzędnikom rządowym blokuje się przejazd, tylko zwykłym użytkownikom polskich dróg"

Droga ekspresowa nr 5 jest zablokowana na odcinku od Prusic aż do węzła Kryniczno. Blokada powinna się zakończy o godzinie 20:00.

aktualizacja 18:00

Mimo wcześniejszych deklaracji, że protesty zakończa się o około godziny 18 nadal na wielu trasach regionu można jeszcze spotkać protestujących rolników. Tak jest nie tylko przy trasie s5 przy zjeździe do Trzebnicy, ale także na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia i na 94 w Siechnicach.

Tymczasem jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakończył się protest rolników na drodze krajowej nr 5 w Kostomłotach, w kierunku Strzegomia.

aktualizacja 17:45

Rolnicy w dalszym ciągu blokują węzeł Trzebnica na drodze ekspresowej nr 5. Ciągnik postawiony w poprzek jezdni zablokował ruch wahadłowy, którym co jakiś czas policja przepuszczała grupy samochodów ciężarowych. Na miejsce zgodnie z życzeniem protestujących przyjechał nie wojewoda, ale wicewojewoda Jacek Protasiewicz. Dyskusja w sprawie zdjęcia blokady i postulatów protestujących rolników była gorąca:

Wicewojewoda zaprosił protestujących na spotkanie we wtorek o godzinie 14:30:

Rolnicy, mimo że rozmowa trwała długo nie czują się usatysfakcjonowani:

Blokada węzła Trzebnica potrwa co najmniej do godziny 20:00.

aktualizacja 17:30

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że zakończył się kolejny protest rolników na krajowej 94 w Oławie.

Za nami jest też protest rolników w Krzywej. Tam przez wiele godzin trasę blokowało aż 300 ciągników.

Nadal jeszcze można jeszcze spotkać kolumny protestujących rolników na krajowej 8.

Nieustająco trudna sytuacja przy zjeździe z S5 do Trzebnicy.

aktualizacja 16:00

Droga krajowa nr 8, między Kobierzycami a Magnicami, Łagiewnikami a Wilkowem i Ząbkowicami Śląskimi a Braszowicami – tam jeszcze można spotkać kolumny protestujących rolników. Nadal blokady mamy w Oławie i przed Środą Śląską na drodze krajowej 94.

Bardzo trudna sytuacja przy trasie S5, cały czas zablokowany jest tam zjazd na Trzebnicę.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakończyły się utrudnienia dna drodze krajowej nr 15 w Miliczu i na „ósemce” w Kudowie Zdrój.

Koniec protestu na drodze krajowej 35, między Wojnarowicami i Gniechowicami. Koniec blokady w Dobromierzu i na krajowej 30 w miejscowości Radoniów.

aktualizacja 15:00

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakończył się protest na drodze krajowej 35, w Tyńcu Małym. Zakończyły się też utrudnienia na autostradzie A4, na węźle w Kostomłotach. 

aktualizacja 14:45

Protestujący rolnicy, którzy od samego rana blokują autostradowy węzeł w Kostomłotach oraz drogę krajową numer 5 do Jeleniej i Karpacza pośrednio zablokowali już także samą autostradę A4, na której zator zaczyna się zaraz za węzłem Jarosław i ciągnie niemal do Kątów Wrocławskich. - Jeżeli nie będzie reakcji władz następnym razem stanie cała autostrada - powiedzieli protestujący gospodarze:

aktualizacja 13:45

Zaostrza się protest rolników. Coraz większe utrudnienia tworzą się nie tylko na DK5 i autostradowym węźle w Kostomłotach, ale także na samej A4-ce. Protestujący rolnicy zablokowali objazdy, które wytyczyła policja. "Protest jest na razie pokojowy, ale są gotowi i przygotowani na wszystko" - mówią gospodarze. 

Mniej więcej co godzinę na rondo w centrum Złotoryi wjeżdża kawalkada maszyn rolniczych. Jej przetoczenie się w tym miejscu zajmuje prawie pół godziny. To oznacza, że na wielu ulicach kłębią się tabuny aut. Kierowcy, którzy nie uczestniczą w proteście podchodzą jednak z dużym zrozumieniem do rolniczego protestu:

Między centrum Złotoryi a Nowym Kościołem policjanci wyznaczyli objazd. Wystarczy jechać wzdłuż licznych patroli od ul. Chojnowskiej, Grunwaldzkiej przez Jerzmanice, Pielgrzymkę i Jastrzębnik.

aktualizacja 13:25

Protestujący na S5 na węźle Trzebica żądają przyjazdu na miejsce wojewody dolnośląskiego:

Żądamy natychmiastowej reakcji wojewody. Na godzinę 15:00 zwołujemy konferencję. Rolnicy są zdesperowani. Kładziemy się na drogę, nie przepuszczamy ani jednego samochodu,. Kierowcy się z nas śmieją, cały naród się z nas śmieje. Koniec pogardy dla polskiego rolnika

Czekamy na stanowisko Wojewody Dolnośląskiego w tej sprawie.

aktualizacja 13:00

Najtrudniejsza sytuacja nadal na węźle Trzebnica na S5, gdzie jest nasza reporterka Joanna Jaros: 

Protest trwa nadal także w Kostomłotach. Setki ciągników blokuje krajową piątkę i węzeł na autostradzie A4 - pikieta planowo miała zakończyć się o godzinie 13:00, ale już teraz wśród protestujący słychać, że zostanie przedłużona. 

aktualizacja 12:30

GDDKiA Wrocław: Nadal wstrzymany ruch na obu jezdniach #S5 w obrębie węzła Trzebnica, spowodowany trwającym protestem rolników. Wprowadzono objazd dla osobówek przez węzeł Kryniczno i Prusice na drogi lokalne. Policja kieruje ruchem.

aktualizacja, godz. 12:00

Rolnicy blokują dziś drogi w kilkudziesięciu miejscach na Dolnym Śląsku. Najpoważniejsze skutki ma blokada węzła Trzebnica na S5, przez co w korku w obie strony stoi droga ekspresowa Wrocław-Poznań. Blokady zorganizowano też przy A4 - nigdzie jednak główna jezdnia autostrady nie jest teraz zablokowana. W Kostomłotach na węźle jest Aleksander Ogrodnik:

Na drogach krajowych i wojewódzkich liczne zatory - w korkach stać trzeba na DK 8 w rejonie Kobierzyc, Kłodzka i Kudowy, 35 między Wojnarowicami i Mirosławicami oraz w Tyńcu, przytyka się także 5 w Dobromierzu i Kostomłotach, 30 w Nowej Karczmie koło Zgorzelca i koło Gryfowa.

Rolnicy protestują, policjanci podpowiadają jak ominąć utrudnienia na drodze. Między centrum Złotoryi a miejscowością Nowy Kościół krąży około 100 traktorów i innych maszyn rolniczych. Aby pokonać ten sześciokilometrowy odcinek trzeba poświęcić ponad godzinę. Znacznie szybciej da się przejechać drogą okrężną - tłumaczy Adam Dudek ze złotoryjskiej "drogówki".

Rolnicy z powiatu złotoryjskiego - jeszcze zanim wsiedli na traktory ostatecznie uzgodnili, że zakończą swój protest dopiero o godzinie 17.

aktualizacja, godz. 11:30

Nasilają się protesty rolników, którzy od rana blokują trasy w całym kraju. W Kostomłotach, gdzie gospodarze w proteście pojawili się na drodze krajowej numer 5 i węźle autostradowym jest Aleksander Ogrodnik:

Węzeł na A4 w Kostomłotach jest całkowicie zablokowany. Utknęło na nim kilka pojazdów, które czeka teraz kilkugodzinny postój, rolnicy planują być tu jeszcze przez najbliższe 2-3 godziny:

Na DK12 70 ciągników jedzie ze Wschowy w kierunku Leszna. Utrudnienia potrwają około 3 godzin.

Na krajowej ósemce rolnicy jadą z Kobierzyc przez Jordanów do Łagiewnik, gdzie będą blokować drogę. 

aktualizacja, godz. 11:00

Kolumna rolniczych ciągników zablokowana w Trzebnicy. Jak twierdza organizatorzy z którym rozmawiałam, mieli wszystkie niezbędne pozwolenia na wjazd na węzeł Trzebnica na drodze S5. Ale policja zakazała im wjazdu w to miejsce. W tej chwili wóz transmisyjny Radia Wrocław stoi w korku na ulicy Obornickiej, która jest zablokowana przez stojące traktory. Część rolników, która zajechała dalej opuściła swoje traktory i na węzeł na S5 zmierza piechotą. O dalszych krokach protestujących będziemy informować.

aktualizacja, godz. 10:30

Na DK8 duży korek przed Kudową i w okolicach Kłodzka, przy skrzyżowaniu w drogą 33. 

aktualizacja, godz. 10:00

120 ciągników blokuje w Ząbkowicach Śląskich skrzyżowanie DK8 z DW382.

Na DK5 pojazdy jadą z Kostomłotów w kierunku Strzegomia

Na DK39 w Strzelinie 50 traktorów jedzie z cukrowni do ronda im. Zesłańców Sybiru w Strzelinie i dalej drogą DK 39 przez Wiązów do ronda w rejonie Łukowic Brzeskich. Powrót tą samą trasą.

Na DK8 w Kłodzku 30 ciągników blokuje prawy pas ruchu.

Wolny przejazd maszyn także na DK30 między Gryfowem a Radoniowem. 

aktualizacja, godz. 9:45

W okolicach Chojnowa spora kolumna maszyn rolniczych kilka minut temu ruszyła ze wsi Krzywa. Drugi szpaler jedzie od strony Okmian. Uczestnicy protestu na drodze nr 94 połączą się dokładnie na przejeździe nad autostradą A-4. Dlatego też policjanci nie wykluczają, że za chwilę trzeba będzie wyłączyć zjazdy na węźle Okmiany-Krzywa, żeby nie zablokować autostrady. Rolnicy podkreślają, że nie chodzi o utrudnianie życia innym kierowcom, ale to walka o przyszłość polskich gospodarstw.

Na miejscu jest Andrzej Andrzejewski:

 

W Kostomłotach jest Aleksander Ogrodnik:

A na węźle Trzebnica na S5 Joanna Jaros:

 

aktualizacja, godz. 9:30

Na Dolnym Śląsku rozpoczęły się już protesty rolników - traktory blokują wjazd na węzeł Trzebnica, z którego piątką można dostać się na S5. Na miejscu jest policja, która kieruje ruchem. Te i inne utrudnienia potrwają kilka godzin - ostatnie mają zakończyć się około 18.

godz. 7:00

W 8 miejscach, między innymi na Alei Sobieskiego we Wrocławiu, czy na drodze nr 94 w Środzie Śląskiej, rolnicy planują całkowite blokady dróg. Na stronach internetowych powiatowych komend policji kierowcy znajdą wytyczone objazdy. W miejscach manifestacji obecne będą służby, które na bieżąco będą próbowały rozładować korki.

Powodem kolejnego strajku rolników jest brak zadowalających efektów rozmów w sprawie ich postulatów. Dwoma głównymi powodami protestów są napływ ukraińskiego zboża do Polski, a także unijne regulację, które zakazują obsiewania około 4% ziem uprawnych.

Już po godzinie 9-tej należy się spodziewać ciężkich maszyn na drodze wojewódzkiej nr 328 w okolicach Nowego Kościoła. Godzinę później ta kawalkada ruszy w kierunku Złotoryi, aż do ronda w centrum miasta.

- Nasza kolumna będzie krążyła na tym blisko sześciokilometrowym odcinku aż do piętnastej - tłumaczy jeden z liderów tego protestu.

No utrudnimy życie, ale myślę, że ludzie są wyrozumiali, widzą co się dzieje. W interesie wszystkich, bo rolnictwo jest podstawą gospodarki. Jeżeli my będziemy dobrze prosperować, będziemy mieli środki do kupowania i napędzania przemysłu. Dzięki temu będą tańsze produkty rolne.

Nie będzie to jedyny protest drodze na wojewódzkiej 328. Rolniczych maszyn należy się też spodziewać kilkanaście kilometrów dalej - na łączniku między krajową 94-ką w Chojnowie przez Gołaczów aż do autostrady A-4. Również między 10:00 a 15:00 szpaler ciągników ma krążyć po krajowej 94 na newralgicznym odcinku Krzywa-Okmiany. Z tego powodu policjanci nie wykluczają, że będą momentami wyłączali zjazdy z autostrady na tym węźle.

Sytuację relacjonować będziemy na naszej stronie oraz w serwisach Radia Wrocław.

Miejsca, w których będą protestować rolnicy:

Powiat świdnicki:

 • Blokada drogi nr 5 w Dobromierzu. Zbiórka Serwinów ul. Wałbrzyska przy
  trasie nr 5 o godzinie 11:00.

Powiat średzki:

 • Droga krajowa nr 5, blokada w miejscowości Osiek, zjazd i wjazd na A4
  w Kostomłotach do 11.30.

Powiat strzeliński:

 • Gmina Łagiewniki – przejazd kolumny ciągników drogą nr 8, parking
  biedronka.
 • Gmina Wiązów – przejazd kolumny ciągników drogą nr 39, zbiórka
  skrzyżowanie na Księżyce.
 • Gmina Strzelin – przejazd kolumny ciągników drogą nr 39, zbiórka
  rondo koło banku.

Powiat dzierżoniowski:

 • Gmina Niemcza - zbiórka na wysokości stacji BP przy drodze nr 8. Przejazd kolumny ciągników w stronę Niemczy.

Powiat lwówecki:

 • Przejazd kolumny od Lwówka Śląskiego do Lubomierza, droga wojewódzka numer 297.

Powiat bolesławiecki:

 • Przejazd kolumny od LSE Krzywa Osla.

Powiat legnicki:

 • Przejazd kolumny droga nr 94 Krzywa do Olkmian i
  dalej.

Powiat oławski:

 • Przejazd kolumny droga nr 94 w Oławie, blokada ronda ul. Kutrowskiego.

Powiat złotoryjski:

 • Blokada (a czasowo ograniczenia ruchu) na drodze DW328 od Nowego Kościoła do ronda w centrum Złotoryi.

Powiat milicki:

 • Przejazd kolumny z Milicza do Cieszkowa, blokada na drodze
  nr 15.

Powiat wrocławski:

 • Gmina Kobierzyce - przejazd kolumny ciągników drogą nr 8, zbiórka
  skrzyżowanie obok Orlen Kobierzyce.

 • Gmina Jordanów Śląski - przejazd kolumną ciągników drogą nr 8, zbiórka skrzyżowanie obok cmentarza W Jordanowie Śląskim.
 • Droga 372 – al. Jana III Sobieskiego na wysokości KFC. Protestujący zapowiadają blokadę dwóch z trzech pasów jezdni w kierunku Warszawy.
 • Początek - Rondo w Kiełczówku na ulicy Lnianej, działka nr 110/12, droga 372 do ronda im. ks. Jerzego Popiełuszki, DW 455 do ronda w Łanach, zakończenie - rondo w Kiełczówku.

Powiat kłodzki:

 • Kłodzko - blokada drogi nr 8.

Powiat wołowski:

 • Gmina Wińsko/Wołów - przejazd do Brzegu Dolnego drogą
  343, zbiórka Wołów.

 • Gmina Brzeg Dolny/Miękinia przejazd do Juszczyn blokada drogi nr 94, zbiórka Brzeg Dolny.

Powiat jaworski:

 • Blokada ronda przy S3 w Sadach Dolnych

Powiat trzebnicki:

 • Blokada zjazdów przy S5 na zjeździe Trzebnica.

Powiat średzki:

 • Gmina Środa Śląska - Juszczyn, Blokada drogi nr 94.

Powiat kamiennogórski:

 • Gmina Kamienna Góra - przejazd ciągników przez Kamienną Górę.

Powiat zgorzelecki:

 • Gmina Zgorzelec - przejazd ciągników Zgorzelec-Nowa Karczma
  Ząbkowice Śląskie drogą krajową nr 8.


Komentarze (31)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Ja z miasta2024-02-11 22:50:55 z adresu IP: (87.207.xxx.xxx)
Taaaaaa.......syf żywnościowy to głównie z Polski. Bamber ma osobne pólko warzyw czy truskawek czy też sad, dla SIEBIE, ekologiczne. Na sprzedaż ma nie pólko ale olbrzymie pole osobno --- dla FRAJERÓW z miasta którym wciska syf chemiczny. Ja, ze swoich podatków finansuję bambra który nie płaci ZUS, nie płaci podatków, który tylko krzyczy DAJCIE, DAJCIE bo nieurodzaj, bo woda, bo susza. Czy mnie ktoś płaci kiedy interes się nie uda ? Dzisiaj pod Wrocławiem 2 km ciągników, każdy po milionie --- a właściciele BIEDNI (?) choć każdy to SPAŚLAK. Jeszcze KUR czerwony zawita wam pod wieśniacze bamberskie strzechy !!!!!!!!!!!!!!!!!
~Dr Prozac 2024-02-11 14:39:16 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Cały ten protest ma zniechęcić ludzi do rolników. Znowu bamberzy w ciągnikach za miliony dali się podejść politykom. Taka forma protestu uprzykrza życie zwykłym obywatelom, dlaczego nie protestują pod domami polityków? Czy wśród tych protestujących są jeszcze ludzie myślący? Dlaczego policja wyrzucała ludzi z Żoliborza sprzed domu Kaczyńskiego a teraz pomaga rolnikom utrudniać życie zwykłym ludziom? Nie widzicie że to jest kolejna operacja fałszywej flagi?
~Driver 2024-02-11 14:31:54 z adresu IP: (89.72.xxx.xxx)
Policja zamiast pomóc kierowcom, każe zawracać kierowcom, którzy próbują wjechać przez stare Psie Pole. Absurd! W takiej sytuacji Krzywoustego powinno być otwarte nie tylko dla MPK.
~Driver 2024-02-11 14:28:05 z adresu IP: (89.72.xxx.xxx)
Stoję w korki na Sobieskiego już godzinę. W niedzielę! Strach pomyśleć co będzie jutro
~J232024-02-11 12:47:25 z adresu IP: (83.238.xxx.xxx)
Brawo rolnicy. Jedyni, którzy opierają się zielonej utopii UE, skażonej żywności z krainy U serwowanej przez oligarchów światowych i ekoabsurdom UE i globalistów. Jestem całym sercem za! Oby przyniosło to efekt!
~Dolik2024-02-10 10:21:57 z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Winny EPL i jego przywódcy
~Janusz2024-02-10 09:18:53 z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Już nie długo wybory zgadnijcie na kogo zagłosują Polacy oczywiście na tą samą bandę od 20 lat - PO PiS SLD PSL
~STAŃCZYK2024-02-09 23:33:56 z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
@samozwańczy Prawdziwy Polaku: Nie masz pojęcia o obecnym rolnictwie.Większość rolników w Polsce i całej UE traktory i inne maszyny rolnicze ma w kredycie bankowym i co kilka-kilkanaście lat musi je wymieniać i brać kolejny kredyt.Jak chcesz płacić KRUS to kup minimum ponad 1 ha ziemi rolnej i go uprawiaj klepiąc biedę.Jak przejdziesz na emeryturę to z KRUS dostaniesz średnio: 1 788,76 zł brutto, a z ZUS średnio 3324,15 zł brutto. I to jest pokłosie płacenia niższych składek na KRUS niż na ZUS.Jako,że rechoczesz z osób,które nie mieszkają w miastach, to zgadnij dla kogo w ofercie jednego z miejskich fast foodów, jest wieś mac?Zapewne dla takich ludzi jak ty :-)#Murem za europejskim rolnictwem. #A wall behind European agriculture.
~Ja z miasta2024-02-11 22:53:35 z adresu IP: (87.207.xxx.xxx)
@STAŃCZYKU ogarnij się. Taaaaaa.......syf żywnościowy to głównie z Polski. Bamber ma osobne pólko warzyw czy truskawek czy też sad, dla SIEBIE, ekologiczne. Na sprzedaż ma nie pólko ale olbrzymie pole osobno --- dla FRAJERÓW z miasta którym wciska syf chemiczny. Ja, ze swoich podatków finansuję bambra który nie płaci ZUS, nie płaci podatków, który tylko krzyczy DAJCIE, DAJCIE bo nieurodzaj, bo woda, bo susza. Czy mnie ktoś płaci kiedy interes się nie uda ? Dzisiaj pod Wrocławiem 2 km ciągników, każdy po milionie --- a właściciele BIEDNI (?) choć każdy to SPAŚLAK. Jeszcze KUR czerwony zawita wam pod wieśniacze bamberskie strzechy !!!!!!!!!!!!!!!!!
~Prawdziwy Polak2024-02-09 23:10:19 z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Milionerzy w traktorach za miliony protestują bo im mało. Jak chcecie tylko spokojnie żyć to płacicie podatki i ZUS jak każdy pracujący. Ludzi się z was śmieją wieśniacy.
~Marianna2024-02-09 21:08:23 z adresu IP: (2a00:f41:70dc:2c5b:75c0:x:x:x)
Ani kroku w tył. Nie odpuszczajcie i dążcie do celu polskiego. Wspieramy Was.
~STAŃCZYK2024-02-09 18:56:40 z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Zielony Ład UE to m.in.: likwidacja hodowli zwierząt na mięso,ugorowanie 25% areału ziemi rolnej,wprowadzenie do żywności białka z insektów,zakaz produkcji i sprzedaży pojazdów spalinowych,likwidacja energetyki węglowej .Do tego doszedł bezcłowy import do UE wszelkich płodów rolnych z Ukrainy gdzie większość rolnictwa - 73 % stanowią tzw.agroholdingi skupiające po ok. 2 000 ha ziemi uprawnej należące do miejscowych oligarchów lub do firm zachodnich.Płody rolne z Ukrainy nie spełniają standardów fitosanitarnych i sanitarno-weterynaryjnych obowiązujących w Polsce i innych krajach UE dlatego są siłą rzeczy tańsze.Ich wprowadzenie w ten sposób do obrotu spowoduje upadek rolnictwa w całej UE.Przeciwko temu protestują rolnicy m.in. w: Polsce,Niemczech,Belgii,Francji,Rumunii,Grecji,Łotwie,Irlandii,Hiszpanii,Portugalii,Bułgarii,Holandii.Chorwaccy i słowaccy rolnicy przyłączą się w przyszłym tygodniu.#Murem za europejskim rolnictwem. #A wall behind European agriculture.
~Andrzej 64 2024-02-09 19:03:04 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Napisz temu cwokowi co podpisuje się jako mieszkaniec może coś z tego zrozumie ubek j......
~Andrzej 64 2024-02-09 18:17:14 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
J.....U......E.....
~Andrzej 2024-02-09 17:06:36 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Wowka mieszkaniec żoliborski karzeł nie długo będziecie wp...... szczaw i trawę my sobie damy radę nie będziemy słuchać kołchozu. A już niedługo lud pogoni was tam gdzie wasze miejsce Bruksela lub Moskwa będziecie mieli prawo wyboru na tyle będziemy szlachetni!!!!!
~Andrzej 64 2024-02-09 14:56:13 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Jeszcze raz szacun dla was teraz musimy skrzyknąć ludzi żeby wyszli na ulice razem z wami . W Poznaniu rolnicy przejechali przez miasto razem z przewoźnikami mam nadzieję że tą hołotę odsunięte od władzy
~Jestem za2024-02-09 16:56:33 z adresu IP: (37.109.xxx.xxx)
Dokładnie TAK!
~Mieszkaniec2024-02-09 16:11:27 z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Wyjdź na ulicę i pozamiataj - będzie więcej pożytku niż z tych komentarzy...
~Andrzej 64 2024-02-09 14:02:07 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Niema co czekać na wojewodę jechać pod urząd i wywlec go z urzędu niema innego wyjścia trzeba odsunąć ich natychmiast od władzy!!!!!
~Andrzej 64 2024-02-09 17:14:55 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
I co mieszkaniec czerwony resortowy gnoju byłeś już na komendzie myślisz że mnie wystraszysz !!!!!!
~Andrzej 64 2024-02-09 17:00:49 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Co k..... znów mnie straszysz to wte trymigi leć gnoju czerwony na komendę czekam na nich biegiem!!!!!
~Mieszkaniec2024-02-09 16:09:10 z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Cudownie, Andrzeju, cudownie - nawołujesz do popełnienia przestępstwa. Będziesz kiedyś skomlał w sądzie o uniewinnienie...
~Andrzej 642024-02-09 11:24:49 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
J...... Parlament europejski i Tuska j..... Millera, Róże Tun,Biedronia i cała bandę zdrajców
~Mieszkaniec miasta.2024-02-09 10:52:58 z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Popiram Was, walczycie o nasze jutro. Może Europa się przebudzi i wyjdzie z tego lewactwa!
~Młoda2024-02-09 10:48:37 z adresu IP: (2a00:f41:701e:ef6a:34c6:x:x:x)
Najlepiej to by było w końcu wyjść z tej lewackiej unii...
~Andrzej 642024-02-09 11:20:09 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Dokładnie tak jak piszesz trzeba opuścić tą komunistyczna unię jak najszybciej 3 razy nie dla unii!!!!!
~Andrzej 642024-02-09 09:18:09 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Jeszcze jedno na koniec protestów drodzy rolnicy trzeba pod sejmem i pod kancelarii ryżego wylać gnojowicę może w końcu ta lewacka hołotę wypieprzyć do Putina Putin ryżego przyjmie z otwartymi rękoma
~Andrzej 642024-02-09 09:07:05 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Bardzo dobrze popieram was rolnicy trzeba pogonić tą ruską europejską hołotę jak najszybciej!!!!!!
~Dr Prozac 2024-02-09 07:21:29 z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Tucker Carlson powiedział po wywiadzie z Putinem, że tylko idiota uwierzy, że Rosja jest zaangażowana w ekspansję i chce iść na Polskę i Wiedeń
~Dr Prozac 2024-02-09 07:17:04 z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Odpowiadając na pytanie, w którym scenariuszu Federacja Rosyjska może rozpocząć konflikt zbrojny z Polską, Putin odpowiedział, że warunkiem tego może być jedynie atak samej Polski na Rosję. "„Tylko w jednym przypadku: jeśli dojdzie do ataku na Rosję z Polski. Dlaczego? Ponieważ nie mamy interesów w Polsce, na Łotwie ani nigdzie indziej. Dlaczego tego potrzebujemy? Po prostu nie mamy żadnych zainteresowań. Są tylko zagrożenia," ”powiedziała głowa państwa.
~Dr Prozac 2024-02-09 07:08:50 z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Prezydent Rosji Władimir Putin w wywiadzie dla amerykańskiego dziennikarza Tuckera Carlsona nazwał oświadczenia, że Amerykanie musieliby walczyć z Rosją, gdyby pomoc dla Kijowa powstrzymała tanią prowokację "„To prowokacja i tania prowokacja. Nie rozumiem, dlaczego amerykańscy żołnierze powinni walczyć na Ukrainie. Są tam najemnicy ze Stanów Zjednoczonych. Większość najemników pochodzi z Polski, na drugim miejscu są najemnicy ze Stanów Zjednoczonych, na trzecim miejscu z Gruzji - powiedział Putin. Chuck Schumer, przywódca demokratycznej większości w Senacie USA, powiedział wcześniej, że jeśli finansowanie reżimu kijowskiego nie będzie kontynuowane, w końcu amerykańscy żołnierze będą musieli walczyć na Ukrainie.