Środa z rolniczymi protestami w regionie [RELACJA]

Andrzej Andrzejewski, Beata Makowska, Joanna Jaros, Aleksander Ogrodnik, PP | Utworzono: 2024-03-20 06:15 | Zmodyfikowano: 2024-03-20 06:15
Środa z rolniczymi protestami w regionie [RELACJA] - fot. Aleksander Ogrodnik
fot. Aleksander Ogrodnik

21.00 

Zakończony protest na DK8 w Łagiewnikach.

20.00

Zakończone utrudnienia na DK8 w Szalejowie Górnym i na A4 w Kątach Wrocławskich oraz Budziszowie.

19.00

Kończą się utrudnienia na S8 w Sycowie i S5 na trasie Wrocław-Trzebnica. Nie ma utrudnień też na DK8 w Boguszynie. 

18.45

Nie ma już utrudnień na A4 w Zgorzelcu. 

18.00

Koniec utrudnień na DK8 w Kudowie. Rolnicy blokowali granicę państwa. Można już jechać bez utrudnień. 

Ciągniki upuściły Karkonoską, czyli wjazd do Wrocławia od Bielan Wrocławskich. 

17.00

Wciąż w wielu miejscach w regionie trwają rolnicze protesty.

Można już jechać S8 w okolicach Oleśnicy, ale wciąż mamy blokadę w Sycowie w obie strony, stąd cały Syców w korkach.

Problemy ze zjazdem i wjazdem na A4. Poblokowane autostradowe węzły Wądroże Wielkie, Budziszów, Udanin, Kostomłoty oraz Kąty Wrocławskie. Odblokowany już Godzieszów.

Całkowicie zablokowana trasa S5 na odcinku Trzebnica - Wrocławia oraz ósemka w Łagiewnikach.

16.00

Nie poprawia się sytuacja na drogach. Wciąż blokady związane z protestami rolników. Całkowicie zablokowane S8 w Oleśnicy i w dwie strony w Sycowie, a także trasa S5 na odcinku Trzebnica - Wrocławia.

Jest możliwość przejazdu autostradą A4. Ale nie zjedziemy z autostrady na węzłach Wądroże Wielkie, Budziszów, Udanin, Kostomłoty oraz Kąty Wrocławskie.

Zablokowana jest też ósemka w Łagiewnikach, ale tutaj jest możliwość objazdu okolicznymi drogami.(fot. kamery GDDKiA)

15.00

Po kilku tygodniach przerwy rolnicy wrócili dziś do protestów. Na całym Dolnym Śląsku strajkowali na autostradowych węzłach, drogach krajowych, ale także w miasteczkach, a nawet we Wrocławiu i jego rogatkach. Protesty od samego rana śledził Aleksander Ogrodnik:


14.20

Rolnicy blokują 6-kilometrowy odcinek trasy ekspresowej nr 8 pomiędzy węzłami Syców Wschód i Zachód. Protest rozpoczął się od sporu z policją, która nie chciała wpuścić ciągników na miejsce. Jak relacjonuje jeden z uczestników, rolnicy poszli na blokadę piechotą:

Bernadetta Pytel z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy wyjaśnia, że ciągnikom rolniczy, nie wolno poruszać po autostradach i drogach ekspresowych:

Blokada potrwa do godziny 19:00. Korek, przed blokowanym odcinkiem na pasie w stronę Warszawy, liczy około 4 kilometrów.


(fot. rolnicy z powiatu oleśnickiego)

Rolnicy też spowalniają ruch na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia - na odcinku Siechnice - Iwiny.

13.30:

Zablokowana została droga na łączeniu DK30 z DK94 przy autostradowym węźle Zgorzelec. Utrudnienia są także na wjazdach i zjazdach z A4 na w. Zgorzelec. Objazd przez węzeł Bolesławiec. Rolnicy blokują także rondo w Godzieszowie na DK 94. Objazd drogami lokalnymi.

11.40:

Rolnicy zablokowali wjazdy i zjazdy z A4 na węźle Godzieszów. Objazd przez węzeł Bolesławiec.

Zablokowany jest odcinek DK94 Oława - Gać w miejscowości Godzikowice.

Zablokowany jest także dojazd do ronda w Strzelinie na DK39. Ruch puszczany jest co 15 minut.

11.20:

Zablokowany jest prawy pas w obu kierunkach DK5/DK35 w Bielanach Wrocławskich. Na miejscu  jest nasz reporter Aleksander Ogrodnik, który rozmawiał z rolnikami. Dlaczego wrócili na drogi? Jak mówią, czują się oszukani:

- Wróciliśmy po to, żeby po raz kolejny podkreślić naszą obecność i po to, żeby pokazać, że nie zgadzamy się z tym, co obecne władze nam fundują. Przede wszystkim nie zgadzamy się z wprowadzaniem zielonego ładu.
- W mediach słyszymy, że jakieś kroki ze strony Unii zostały poczynione. Wy coś zauważyliście?
- Na chwilę obecną jedyne kroki, które widzimy, to przeciąganie sytuacji w czasie i wodzenie nas za nos.

Rolnicy zapowiadają, że na południu Wrocławia będą obecni w środę do późnych godzin popołudniowych. 

11.00:

Rolnicy od rana protestują między innymi na węzłach autostradowych, ale także na południu Wrocławia, gdzie blokują między innymi jeden pas wlotowej alei Karkonoskiej. Do kiedy potrwają protesty? - Zobaczymy, wszystko pokaże dzisiejszy dzień - powiedział naszemu reporterowi jeden z rolników w Bielanach Wrocławskich:

- Wróciły protesty od dzisiaj i to jest ogólnopolska akcja. Mamy zgłoszenie protestów na kolejne 30 dni. Zobaczymy po dzisiejszym dniu, jak to będzie, czy władze Wrocławia  policja potraktują nas poważnie, żeby nie było sytuacji, że przyjechała policja w białych kasakach i rozgonili rolników.

Protesty w regionie trwają między innymi na S5 w okolicach Kryniczna. Po ekspresówce jeździ ponad 200 ciągników rolniczych. Jezdnia w obu kierunkach jest zablokowana w ciągu głównym, ponadto zablokowano wjazdy i zjazdy z węzła Kryniczno

Rolnicze blokady pojawiły się także - w obu kierunkach - na 178 km A4. Zablokowano wjazdy i zjazdy z autostrady  na w. Brzezimierz. Objazd węzłami poprzedzającymi.

Rolnicy protestują także na DK8. Zablokowane jest skrzyżowanie w Łagiewnikach, a na krzyżówce w Ząbkowicach Śląskich wprowadzono ruch wahadłowy. Maszyny rolnicze blokują także okresowo dojazd do przejścia granicznego w Kudowie. Na ósemce w Szalejowie Górnym trwa blokada na przejściu dla pieszych. Ruch jest puszczany co 15 minut.

10.00:

Do godziny 19.00 na ulicach Wrocławia będzie można spotkać konwój kilkunastu ciągników rolniczych. To odpowiedź protestujących na zakaz blokowania ulic w stolicy Dolnego Śląska wydany przez prezydenta Jacka Sutryka. - Nie będziemy bardzo przeszkadzać kierowcom – powiedział Radiu Wrocław Mariusz Balig, jeden z przedstawicieli protestujących rolników:

- Jeździmy przez miasto, jeździmy dozwolonymi miejscami, tam gdzie ciągniki mogą przejeżdżać. Nie jeździmy też za wolno, nie blokując za bardzo ruchu, tyle co maszyny nam pozwalają. Dlatego tu jesteśmy, zabroniono nam protestu w kilku miejscach we Wrocławiu, dlatego przez nie przejeżdżamy.

Rolnicze protesty w stolicy regionu potrwają do wieczora:

- Protest będzie trwał dzisiaj do godziny 19.00. Do 19.00 jeździmy obwodnicą śródmiejską, takie miejsca. Rzadko się zdarza ,żeby ktoś się odnosił do nas negatywnie. Nie jesteśmy zbyt uciążliwi, jeździmy z 15 na godzinę, koło 20, także w większości są reakcje pozytywne.

Przejazdy zaplanowano przede wszystkim obwodnicą śródmiejską.

Około godz. 10.00 rolnicy zorganizowali postój na parkingu biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

fot. Beata Makowska

9.30:

Rolnicze protesty paraliżują ruch na S5. Droga ekspresowa jest blokowana na całym odcinku od Trzebnicy do Wrocławia. Blokowany jest też sam węzeł Trzebnica w kierunku Wrocławia, Objazd przez DW 340 do Obornik Śląskich. W przeciwnym kierunku utrudnienia na S5 mogą występować na odcinku Wrocław - Wysoki Kościół. 

9.15:

Rozpoczęła się blokada ronda Wyspiańskiego w Kłodzku. Ruch będzie puszczany co 15 minut

8.45:

Protestujący rolnicy pojawili się także na Sępolnie przed domem prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, który wcześniej nie zezwolił na blokady we Wrocławiu. Prezydent zdążył wyjechać przed odwiedzinami, ale po powrocie zobaczy na swoim płocie banery. Pierwsze pojawiły się w sąsiedztwie domu już w nocy:

Prezydent podkreślił, że trzyma kciuki za rolników i ich postulaty, ale jego zdaniem - protest powinien przybrać inną formę. Blokady dróg są zagrożeniem dla mieszkańców, bo utrudniają przejazd np. karetkom pogotowia.

Kilkanaście minut po tym jak protestujący rolnicy odjechali spod domu Jacka Sutryka, na miejsce, na sygnałach popędził nieoznakowany samochód policyjny. Funkcjonariusze zdjęli plakaty zawieszone przez rolników na płocie prezydenta. Aleksandra Freus z Miejskiej Komendy Policji we Wrocławiu wyjaśnia, że służby otrzymały od przechodnia zawiadomienie o odbywającym się tam nielegalnym zgromadzeniu:- Wyczerpywało ono znamiona wykroczenia z artykułu 52. Na tej podstawie pojawili się tam policjanci, którzy zabezpieczali dowody w sprawie. Rozwieszone zostały banery na tejże ulicy i dlatego też były one zabezpieczane. 

Rolnicy twierdzą z kolei, że policja została zawiadomiona, że w tym miejscu obędzie krótkie zgromadzenie organizowane spontanicznie. Za powieszenie plakatu na obiekcie, bez zgody zarządcy budynku, grozi kara ograniczenia wolności albo zapłata na rzecz poszkodowanego nawiązki do kwoty 1500 zł.

Jak tłumaczy jeden z rolników, protestujący zostawili plakat przed domem Jacka Sutryka, aby prezydent wiedział, z czym wiąże się unijny Zielony Ład:

- My mamy wprowadzić ugorowanie 4%, to jest 723 tysiące hektarów, w skali naszego kraju. Nie uprawiając tam roślinności powodujemy brak produkcji tlenu i wymiany gazowej na dwutlenek węgla. A nam się mówi, ze to ma zredukować dwutlenek węgla. A my przyczyniamy się do zwiększenia. Nie ma logiki.

Rolnicy chcieli dzisiaj zablokować cztery wjazdy do Wrocławia, ale Urząd Miasta nie wyraził na to zgody. Zamierzają jednak zaznaczyć swoją obecność jeżdżąc ciągnikami przez miasto.

fot. Joanna Jaros

8.30:

Rolnicy blokują także autostradowy węzeł Kąty Wrocławskie. Utrudniony jest wjazd na A4 w stronę Zgorzelca jak i Opola. Objazd przez w. Legnica Południe lub Wrocław Południe.

O aktualnej sytuacji na południu Wrocławia informuje nasz reporter Aleksander Ogrodnik:

8.10:

Ciągniki rolnicze pojawiły się na DK8 w Łagiewnikach. Zablokowane jest skrzyżowanie DK8 z DK39 i DW384. Objazd przez Łagiewniki.

Blokada ronda rozpoczęła się na DK33a/DK46 w Krosnowicach. Ruch w tym miejscu będzie puszczany co 15 minut.

fot. Aleksander Ogrodnik

7.30:

Protestujący rolnicy wjechali na obwodnicę śródmiejską we Wrocławiu. Kolumna ciągników przemieszcza się od Żmigrodzkiej w kierunku Mostu Milenijnego. Utrudnienia pojawiły się także na węźle bielańskim.

7.15:

Są już pierwsze utrudnienia w okolicach głównej trasy między Legnicą a autostradą A4 w ciągu ulicy Jaworzyńskiej. Od rana trwa tam protest rolników. Lider akcji, Wiesław Skop zastrzega, że nie jest to całkowita blokada, a jedynie spowolnienie ruchu.

- Od Ronda Bitwy Legnickiej do miejscowości Nowa Wieś Legnicka. Przejazd ciągników. Zakończenie przewidywane jest na godzinę 22-gą. Chcemy to robić zgodnie z przepisami tak, żeby nie wejść w konflikt z prawem. Nie ma minimalnej prędkości ograniczającej nasz ruch, zatem będziemy jeździć ruchem spowolnionym właśnie na tym odcinku.

Łącznik z autostradą od Ronda Bitwy Legnickiej jest jednym z najbardziej newralgicznych punktów w Zagłębiu Miedziowym. Można go ominąć jadąc ul. Gniewomierską. Wówczas w trasę A4 wjeżdżamy na węźle Legnickie Pole.

Sławomir Masojć, szef miejskiego Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Legnicy podkreśla, że ten dystans da się pokonać.

- Trzeba pamiętać, że ten fragment drogi od autostrady do ronda to jest ulica dwupasmowa. Zgodnie z zasadami ruchu drogowego poruszać się należy prawym pasem, w związku z tym lewy pas daje możliwość wyprzedzenia tych ciągników rolniczych. Jest tam również ograniczenie prędkości, na co zalecam zwracać uwagę.

Sprawa nie jest taka prosta. Wiadukt nad A4 zwęża się bowiem do jednego pasa w każdą ze stron. Tam tworzy się zator. Rolniczych blokad w rejonie legnickim jest znacznie więcej. Na kolumny ciągników natkniemy się też w okolicach Jerzmanic Zdroju i Pielgrzymki (droga wojewódzka 364) czy na trasie od Nowego Kościoła do Świerzawy (droga wojewódzka 328).

7.00:

Sytuację na południu Wrocławia sprawdzał reporter Radia Wrocław, Aleksander Ogrodnik.

fot. Aleksander Ogrodnik

Kolejne rolnicze ciągniki pojawiły się na S8 przy w. Oleśnica Północ oraz na al. Bruecknera i Kochanowskiego we Wrocławiu i w pobliżu CH Korona.

fot. Joanna Jaros

6.30:

Zaczęły się blokady wjazdów i zjazdów z węzłów na autostradzie A4. Utrudnienia mamy na w. Kostomłoty, Gościsław, Udanin, Budziszów i Wądroże Wielkie.

6.00:

Pierwsi protestujący pojawili się na S8 na wysokości Sycowa, droga ekspresowa jest blokowana w obydwu kierunkach. Na w. Syców Zachód policja kieruje na objazd. Blokady mamy także  na DK12 na odcinku Głogów - Przemków, w pobliżu m. Nielubia oraz na DK8 w okolicach Jordanowa w stronę Wrocławia. 

Pełna lista miejsc, w których planowane są lub już odbywają się rolnicze protesty TUTAJ


Komentarze (44)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Andrzejek2024-03-21 08:15:01 z adresu IP: (91.231.xxx.xxx)
Popieram protesty rolników bo popieram myśliwych.
~karzeł żoliborski2024-03-20 22:04:25 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Protesty rolników to tak jakby jakiejś rodzinie zginął w wypadku samochodowym bliski i ta rodzina protestowałaby i blokowała remizę strażacką i szpital…
~Monika2024-03-20 19:48:16 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
~słuchacz2024-03-20 20:43:37 z adresu IP: (2a02:a319:a03f:6500:b908:x:x:x)
Nie ma to jak rzeczowy i merytoryczny [pisowski komentarz :) Napływ zboża z Ukrainy został zatrzymany kilka tygodni temu. Postanowienia zielonego ładu wprowadzonego przez PiS wstrzymane :) O co ten protest?
~Putin2024-03-20 19:33:29 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Popieram protest rolników! ;)
~odbiorNick2024-03-20 18:20:53 z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Tymczasem u putaina Igristoje leje się wiadrami...
~W jedności siła!2024-03-20 16:49:50 z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Muzycy żądają interwencyjnego skupu koncertów, dopłat do instrumentów, zniżki na paliwa kiedy jadą na występy, ubezpieczenia w KRUS, wcześniejszych emerytur i zamknięcia granic dla artystów zagranicznych!
~Tak2024-03-20 17:01:00 z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
W punkt! :D POPIERAM!
~Młody2024-03-20 16:00:36 z adresu IP: (2a00:f41:70b8:76fd:458d:x:x:x)
Brawo rolnicy! Gonić tych lobbystów lewackich zielonego ładu, pomp ciepła i wiatraków.
~Nick2024-03-20 22:57:01 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Andrzej jako internetowy ekspert zaraz Państwu zademonstruje jak się j.... Jedziesz, Andrzej.
~Andrzej 64 2024-03-20 18:10:51 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Dokładnie tak j..... Unię europejską i komunę
~Rolnicy2024-03-20 14:59:19 z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Według raportu Instytutu Finansów Publicznych "Ziarno niezgody". (...) "W 2023r do Polski importowano 1mln ton zbóż z Ukrainy, co przy krajowej produkcji na poziomie 35,2 mln ton nie może być czynnikiem znacząco wpływającym na spadek cen". Zielony ład również nie jest przyczyną... Przyczyną są niskie ceny na światowych rynkach i nieudolność naszych rolników...
~Nick2024-03-20 14:56:31 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
@Andrzej 64 wracaj do swojej rodzinnej obory pisi czopie. NIE płacicie ZUSu tylko dotowany przez nas, zwykłych podatników KRUS, podatku dochodowego też nie płacicie tylko ryczałtowy - parę stówek od hektara. Unia ci skotopasie nie pasuje, to nie bierz dotacji, ani dopłat do produkcji. Przenieś się Matiuszki Rasii, tak jak na tych swoich szmatach wypisujecie, tam ci dopłacą.
~Nick2024-03-20 22:51:05 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Andrzeju, nie denerwuj się, zaraz kasa z Moskwy przyjdzie, nakupisz sobie słomy do butów i paszy dla rodziny. I tak przy okazji. Lepiej być czerwonym filozofem niż wiejskim głupkiem.
~Andrzej 64 2024-03-20 18:12:27 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Czerwony filozof się odezwał
~Zuzanna2024-03-20 13:56:21 z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Wiedzieliście, że rolnicy nie płacą ani podatku dochodowego ani ZUS-u? Kto z nas podatników ma takie przywileje? Po prostu dajcie nam pracować, wozić dzieci do szkoły i płacić podatki na te wasze dopłaty!
~Mieszkaniec2024-03-20 14:50:50 z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Andrzej jak zwykle - nic nie wie, ale się wypowie. Kiedyś chwalenie się własną ignorancją było rzadko spotykane. Ale Andrzej jest z tego dumny.
~Andrzej 64 2024-03-20 14:24:25 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Kto ci takich głupot kobieto na opowiadał ci z platformy!!!!!
~Święta prawda2024-03-20 14:07:16 z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
~Andrzej 64 2024-03-20 13:51:43 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
J..... Unię europejską!!!!
~Andrzej 64 2024-03-20 18:13:54 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Niedługo zobaczysz czerwiec już niedługo zobaczysz na własne oczęta
~Mieszkaniec2024-03-20 14:49:20 z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Andrzej - zademonstruj, jak to zrobić.
~Rol2024-03-20 13:19:51 z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Protestuję! Zlikwidować KRUS, niech płacą ZUS jak wszyscy inni przedsiębiorcy! To firma jak każda inna.
~Andrzej 64 2024-03-20 13:57:05 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Puknij się w łeb
~rozwiązanie 2024-03-20 10:51:32 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Kontrole trzeźwości i stanu technicznego zabawek po kilka milionów i skończą się protesty. A podatnicy w ramach protestu niech nie kupują polskich produktów. Pamiętajcie w ramach solidarności z rolnikami przejeżdżamy przez wsie z wciśniętym klaksonem (zwłaszcza w nocy).
~Stop nienawiści2024-03-20 12:32:32 z adresu IP: (195.117.xxx.xxx)
Jakieś masowe pomylenie ludzi nie rozumiejących otaczającego świata... Co Wy ludzie macie do tych ciągników? Sami macie zabawki do jeżdzenia po mieście za wartości tych ciągników. Wystarczy spojrzeć za okno ile tego jeździ a połowa w leasingu na firmy w tym B2B które firmami są tylko z nazwy. Dla rolinika ciągnik to narzędzie pracy (a większoś też jest w leasingu)... dla was drogie bryki to narzędzie lansu przed sąsiadami. Co lepiej by było żeby rolink pracował na starym ursusie i zatrudniał (skąd?) grupe traktorzystów kilka razy dłużej pracując i trując powietrze starymi złomami, po ile miałbyś wtedy produkty rolne? Błagam nie pisz tylko że wolisz tańsze produkty z UA czy Ameryki południowej z całą grupą zakazanych substancji... Naszych chcesz wysłać na bezrobocie (i płacić im zasiłki, skąd?) a ściągać zza granicy guano pasąc po drodze opasłe kieszneie pośredników i dużych corpo? To jest rozwiązanie?? Tak się rozwalało polski przemysł w latach 90tych. Jeszcze sporo ludzi pamięta do jakiej biedy i kryzysu finansów państwa to doprowadziło jak miliony ludzi zamiast pracować siedziały na zasiłkach.
~Leon2024-03-20 11:46:50 z adresu IP: (81.168.xxx.xxx)
i tak kupujesz ukrainskie, tyle że o tym nie wiesz, kod 590 nie oznacza że to produkt polski, oznacza tylko tyle, że firma jest zarejstrowana w Polsce, ja popieram polskich rolników a ty kogo? agroholdingi z krainy U? włascicielem jednego z nich jest ukrainski min rolnictwa, zdziwiony? jesz chleb techniczy z maki techniczej, kupujesz olej techniczny i inny niebadany syf wieziony bez cła i niespelniający norm UE
~Igo2024-03-20 10:14:13 z adresu IP: (2a02:a319:a041:7e80:acbd:x:x:x)
Walczą nie tylko za siebie ale i za nas. Dołączmy do nich, zjednoczmy się!
~Jaki2024-03-20 09:51:18 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
A po proteście do biedry po zakupy
~Marlonn2024-03-20 09:26:17 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ci, którzy protestują, i odmieniają polskość przez wszystkie przypadki niech sprawdzą swoje szafy i łazienkę - czy kupują polskie ubrania i polskie środki czystości.
~Bolko deszczu2024-03-20 09:25:47 z adresu IP: (91.231.xxx.xxx)
Cebulą w Sutryka
~Dr Prozac 2024-03-20 09:04:00 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Uwaga! W komentarzach ukraińcy atakują POLSKICH rolników! Taka ich wdzięczność za otrzymaną pomoc! Dodatkowo największe korporacje które mają zidmię w banderalandzie wynajęły agencje reklamowe z płatnymi trollami którzy robią to samo! Żeby mieć świadomość o czym mówimy: Chiny wydzierżawiły na ukrainie ziemię na 99 lat z opcją wykupu. Ziemię o powierzchni 3000000ha! Wielkości Belgii!
~Leon2024-03-20 11:49:50 z adresu IP: (81.168.xxx.xxx)
ależ tak własnie jest, pełno płatnych ukrainskich trolli na fb i na polskich stronach, np PRW; gazeta prawna dawno wyłączyła mozliwość komentowania także z tego powodu, a jak nas kochają nasi "bracia" to sobie mozna poczytac na ukraińskich grupach
~Fur Deutchland2024-03-20 08:52:09 z adresu IP: (85.14.xxx.xxx)
Wyborców platformy tez mandatami, za upadek umysłowy powinni karać:)
~Prawo2024-03-20 08:47:32 z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Art. 90 Kodeksu Wykroczeń, § 1.: Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny do 500 złotych lub karze nagany.
~Prawo2024-03-20 14:46:58 z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Leonie, może jeszcze napiszesz, że głupi był ktoś, kto ustanowił prawo, które zacytowałem?
~Leon2024-03-20 11:55:26 z adresu IP: (81.168.xxx.xxx)
ty jesteś taki głupi sam z siebie czy może ci płacą za takie anty-polskie komentarze?
~Jan2024-03-20 08:45:32 z adresu IP: (2a00:f41:7014:c5d6:0:x:x:x)
Tak rolnicy dali sie wmanewrowac w hejt Polakow. Po tych protestach poparcie dla nich zmaleje do zera, bo wychodzi na to ze 8 lat glosowali na tych, ktorzy im ten los zgotowali, a teraz odbijaja sobie na przecietnych mieszkancach.
~DKL812024-03-20 08:33:41 z adresu IP: (145.237.xxx.xxx)
Powinni być KARANI za utrudnianie ruchu...dlaczego ja nie mogąc dojechać do pracy, dzieciaki do szkoły itd czym ja zawiniłem. KPINA w głowach im się poprzewracało-wiejską niech zablokują
~Leon2024-03-20 11:51:47 z adresu IP: (81.168.xxx.xxx)
o protestach wiedziałeś, o blokowanych trasach też, trzeba było wybrać inną drogę dojazdową i tyle, szkoda, że nnie ma kary za brak mózgu u takich jak ty, tfuuu...
~Donald Rusk2024-03-20 08:43:38 z adresu IP: (85.14.xxx.xxx)
Ssij pałe tuskową:)
~podatnik2024-03-20 08:24:00 z adresu IP: (2a02:a319:a03f:6500:6c16:x:x:x)
8 lat głosowali na PiS, który sprowadził im to ukraińskie zboże i wprowadził zielony ład! Dostają dopłaty do hektara, do paliwa, skupy interwencyjne, suszowe, nie płacą podatku dochodowego i ZUS-u i dalej im się nie opłaca! Może widocznie jest ich z dużo? Nie spróbują sił na wolnym rynku pracy, niech pozakładają firmy i zaczną płacić podatki i normalne składki jak każdy obywatel, to szybko wrócą na wieś. FORMA PROTESTU JEST SKANDALICZNA I NIE TEN ADRES!
~Leon2024-03-20 11:54:00 z adresu IP: (81.168.xxx.xxx)
podatnik? raczej banderowski troll pasozytujący na Polsce, a na front swojej ojczyzny bronić , ach...już wiem, zaswiadczenie żes kaleka kupiłeś, ile teraz kosztuje? bo niedawno 10 000 usd
~Gość 2024-03-20 07:00:41 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Powodzenia Rolnicy! Pochwalam walkę o swoje!