Zagłębie wciąż bez wygranej w Lidze Mistrzyń

Robert Radczak, WK | Utworzono: 2024-02-10 20:21 | Zmodyfikowano: 2024-02-10 21:46
Zagłębie wciąż bez wygranej w Lidze Mistrzyń - fot. zaglebie.lubin.pl

Jeśli nie dziś – to kiedy? Jeśli nie z Rapidem – to z kim? Tak właśnie w Lubinie podchodzono do spotkania 13. kolejki Ligi Mistrzyń piłkarek ręcznych z ekipą ze stolicy Rumunii.

Ze wszystkich spotkań wcześniejszych rozegranych przez Zagłębie w tych elitarnych rozgrywkach, mecz w Bukareszcie był najbardziej wyrównany i zakończył się minimalną porażką mistrzyń Polski 25:26.

Podopieczne trenerki Bożeny Karkut chciały zatem godnie pożegnać Ligę Mistrzyń przed własną publicznością i od pierwszych minut atakowały rumuńską bramkę. Gospodynie szybko wypracowały przewagę, która chwilami wynosiła 4 gole, ale Rapid skrzętnie skorzystał z gry w przewadze i w 16 minucie - po dwóch golach Doriny Korsos - doprowadził do remisu 10:10. Kolejny zryw lubinianek pozwolił im odzyskać prowadzenie i na przerwę schodziły przy stanie 15:13.

Po zmianie stron Rumunki w 5 minut doprowadziły do remisu i rozpoczęła się wymiana ciosów. W 45 min. Rapid kolejny raz wykorzystał grę w przewadze i po golu Orlany Kanor pierwszy raz w tym meczu wyszedł na prowadzenie 19:18. Zdenerwowane lubinianki przestały trafiać, a ich niemoc strzelecką, która trwała w sumie 10 minut, przerwała dopiero w 51 min. Daria Przywara, dwoma golami zmniejszając straty do stanu 20:21. Ale dwie minuty później bramkostrzelna rozgrywająca Zagłębia musiała ostatecznie opuścić plac gry po trzeciej karze 2 minut, a dwa kolejne trafienia Kanor zwiększyły przewagę Rumunek do 3 goli. Gospodyniom zabrakło czasu na odrobienie tych strat i przegrały rewanż z Rapidem 21:24.

KGHM MKS Zagłębie Lubin – Rapid Bukareszt 21:24 (15:13)

KGHM MKS Zagłębie Lubin: Barbara Zima, Monika Maliczkiewicz – Daria Michalak 6, Daria Przywara 4, Adrianna Górna 4, Karolina Kochaniak-Sala 4, Patricia Matielli 1, Karolina Jureńczyk 1, Joanna Drabik 1.

Rapid Bukareszt: Diana Ciuca, Denisa Sandru, Ivana Kapitanovic – Dorina Korsos 6, Andjela Janjusevic 5, Laura Kanor 3, Orlane Kanor 3, Mathilde Morgensen 3, Estavana Polman 2, Albertina Da Cruz Kassoma 1, Alexandra-Diana Badea 1, Lara Gonzalez Ortega 0, Marta Lopez Herrero 0.

Karne minuty – Zagłębie: 14; Rapid: 6.