Marcin Zawół został wicemistrzem Europy juniorów w biathlonie

BT, PAP | Utworzono: 2024-02-11 07:11
Marcin Zawół został wicemistrzem Europy juniorów w biathlonie - Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0
Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0

Zawół na strzelnicy pomylił się dwa razy i do Heikkinena na mecie miał blisko pół minuty straty, ale z drugiej strony o prawie 20 sekund był lepszy od Kulbina. Estończyk natomiast musiał stoczyć zaciętą walkę z Jakubem Borgulem ze Słowacji i wygrał o zaledwie 0,5 s.

Przed mężczyznami o medale walczyły kobiety. Najlepsza z Polek Barbara Skrobiszewska zajęła dziewiąte miejsce.

Na dystansie 7,5 km triumfowała Austriaczka Lara Wagner, która wyprzedziła Sonję Leinamo z Finlandii i swoją rodaczkę Annę Andexer.

W niedzielę na zakończenie imprezy zostaną rozegrane biegi ze startu wspólnego.