Dojazd do Doliny Pałaców i Ogrodów ma być lepszy

Jakub Thauer, JD | Utworzono: 2024-02-19 17:45 | Zmodyfikowano: 2024-02-19 17:46
Dojazd do Doliny Pałaców i Ogrodów ma być lepszy - fot. Jakub Thauer
fot. Jakub Thauer

Według umowy wykonawca na przeprowadzenie inwestycji ma 10 miesięcy. Roboty budowlane będą obejmowały wymianę nawierzchni jezdni, utwardzenie poboczy, a także oczyszczenie przepustów, odmulenie rowów i remont zjazdów na posesje.

- To bardzo ważna droga, która otwiera Dolinę Pałaców i Ogrodów od strony Jeleniej Góry - mówi starosta karkonoski, Krzysztof Wiśniewski:

„Wielu mieszkańców Jeleniej Góry, ale również Powiatu Karkonoskiego, korzysta z tego połączenia między powiatami. Kompleksowo ta droga nie była remontowana w ostatnich latach. Rokrocznie w ramach bieżącego utrzymania dróg lataliśmy te dziury, które otwierały się po sezonie zimowym.”

- Stary, zerwany asfalt nie będzie wyrzucany, tylko po ulepszeniu będzie można go ponownie zastosować do prowadzenia remontu - mówi prezes firmy odpowiedzialnej za remont, Józef Michalik:

„Robimy recykling tej drogi na miejscu. Nie wywozimy tych materiałów. To są dość nowe technologie stosowane na drogach wojewódzkich i krajowych. Asfalt, który jest na drodze, żeby go nie wyrzucać, on jest w doskonały sposób wykorzystywany, ulepszany przy dodatkach odpowiednich.”

Dzięki tej technologii remonty są tańsze, a także ich zakończenie jest szybsze. Zakończenie remontu drogi powiatowej przewidziane jest na listopad br. Jego remontu to ok. 2,4 miliony złotych.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.