LO nr VII chce być przyjazne dla osób z niepełnosprawnością

Mateusz Florczyk, JD | Utworzono: 2024-02-23 08:11 | Zmodyfikowano: 2024-02-23 08:12
LO nr VII chce być przyjazne dla osób z niepełnosprawnością - fot. Mateusz Florczyk
fot. Mateusz Florczyk

Wrocławski Zarząd Inwestycji Miejskich planuje ogłoszenie przetargu na remont i przebudowę budynku VII Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Kruczej. Budynek ma być przyjazny dla osób z niepełnosprawnością oraz dostosowany do obecnych norm przeciwpożarowych.

- Chcemy zapewnić większe bezpieczeństwo uczniom i pracownikom szkoły - mówi Radiu Wrocław Tomasz Jankowski, Zarząd Inwestycji Miejskich.

"Przede wszystkim chcemy go dostosować do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Stąd obok remontu konstrukcji dachu, który chcemy przeprowadzić, będziemy też budować windę, która ułatwi poruszanie się po tym obiekcie, bardzo wysokim zresztą."

Wysoki budynek ma być dostosowany tak, aby nie było żadnego problemu z poruszaniem się. Ma zostać wybudowana winda, dodatkowo planowany jest remont konstrukcji dachu. Prace obejmują zarówno budowę nowej instalacji hydrantowej, jak i prace związane z instalacją alarmową.

- Również otoczenie wokół szkoły zmieni się - mówi Tomasz Jankowski:

"Będziemy też oczywiście wykonywać podjazdy na zewnątrz i wewnątrz budynku. Będziemy chcieli wymienić część stolarki, na taką która spełnia parametry zabezpieczenia przeciwpożarowego."

To kolejna placówka edukacyjna przechodząca renowację i jest częścią szeroko zakrojonych działań. Miasto planuje w tym roku przeznaczyć ok. 130 milionów na modernizację placówek edukacyjnych.

Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na prace remontowe. Wybrany wykonawca będzie miał 10 miesięcy na realizację zadań.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.