120 książek powalczy o tegorocznego Angelusa

Ewa Zając, AO | Utworzono: 2024-02-26 08:18 | Zmodyfikowano: 2024-02-26 08:21
120 książek powalczy o tegorocznego Angelusa - Zeszłoroczna finałowa siódemka, fot. mat. prasowe
Zeszłoroczna finałowa siódemka, fot. mat. prasowe

150 tysięcy złotych czeka na autora, który w tym roku zostanie laureatem Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. To najwyższe finansowe wyróżnienie w Polsce.

- Pod koniec czerwca jury wybierze z tej listy 14 pozycji, a we wrześniu poznamy finałową siódemkę - wyjaśnia Katarzyna Janusik z Wrocławskiego Domu Literatury:

"I to jest świetna wiadomość dla czytelników, bo potem na początku października, podczas Bruno Schulz Festiwalu będziemy organizować spotkania z tymi autorami. To jest pewnie jedyna w swoim rodzaju okazja, by poznać tak wiele różnych głosów z różnych krajów."

Do nagrody Angelus zgłaszać można było książki z 23 krajów, przetłumaczone lub napisane w języku polskim i wydane w minionym roku.

- Poznaliśmy właśnie listę 120 książek zakwalifikowanych do nagrody, jej wręczenie nastąpi 19 października - dodaje Katarzyna Jurasik z Wrocławskiego Domu Literatury:

"Angelus w tym roku jest naprawdę wyjątkowy. Ponieważ pod koniec zeszłego roku Rada Miasta ustanowiła rok 2024 rokiem Angelusa Silesiusa, który jak wrocławianie doskonale wiedzą jest barokowym poetą - Anioł Ślązak tak nazywamy go po polsku - i patronem obu naszych nagród, bo także Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius."

W związku z tym, jesienią zaplanowano szereg wydarzeń związanych z postacią Angelusa Silesiusa. Ich ukoronowaniem będzie finałowa gala.

Pełną listę zakwalifikowanych książek znajdziesz na angelus.com.pl 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.