Będzie jednym z elementów cyklostrady, droga rowerowa Bolesławiec – Trzebień coraz bliżej

Jakub Thauer, AO | Utworzono: 2024-03-03 17:30 | Zmodyfikowano: 2024-03-03 17:32
Będzie jednym z elementów cyklostrady, droga rowerowa Bolesławiec – Trzebień coraz bliżej - fot. Jakub Thauer / Radio Wrocław
fot. Jakub Thauer / Radio Wrocław

- Zakres prac obejmuje utworzenie odcinka trasy rowerowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą po byłej linii kolejowej łączącej te dwie miejscowości - mówi zastępca wójta gminy, Roman Jaworski

„Ma około 8,7km, biegnie przez trzy miejscowości: Kraśnik Dolny, Dąbrowa Bolesławiecka i Golnice. Zaczyna się w Chościszowicach. Plany są takie, żeby połączyć jeszcze z Chościszowice do Bolesławca„

Jak zapowiada wójt gminy Bolesławiec - Andrzej Dutkowski, to dopiero początek tego typu inwestycji, a celem całego przedsięwzięcia jest zwiększenie ruchu turystycznego.

"W naszych planach mamy budowę całej sieci ścieżek rowerowych w ramach cyklostrady dolnośląskiej i liczymy, że to wpłynie na zwiększenie atrakcyjności Gminy Bolesławiec pod kątem ruchu turystycznego.”

Wartość projektu to około 17,5 miliona złotych, z czego 70% pochodzi z Unii Europejskiej.

- Ten odcinek idealnie wpisze się w projekt cyklostrady dolnośląskiej - mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego:

„To jest też w przyszłości skomunikowanie ze szlakami rowerowymi z sąsiadujących województw, ale też poprzez powiat zgorzelecki skomunikowanie z Niemcami, ale również bardziej na południe z trasami w Czechach.”

Projekt cyklostrady ma poprawić dostępność transportową regionu, połączyć lokalne drogi rowerowe , a także powiązać je z dolnośląską siecią kolejową.

 

Reklama