Siatkarze Cuprum nie dali rady faworytowi

Wojciech Klich | Utworzono: 2024-03-05 22:17
Siatkarze Cuprum nie dali rady faworytowi - fot. ks.cuprum.pl

Siatkarze Cuprum źle weszli w to spotkanie. O ile jeszcze strata do rywali w połowie pierwszego seta nie była ogromna, to późniejsza seria ośmiu punktów w wykonaniu kędzierzynian praktycznie pozbawiła gospodarzy szans na wygraną w tej partii. Ostatecznie Zaksa wygrała 25:14.

W drugiej partii lubinianie znów w pierwszej części trzymali się blisko kędzierzynian, ale znów stracili koncentrację. Dwie szybkie serie punktowe rywali i Cuprum przegrało 20:25.

W trzecim secie sytuacja znów się powtórzyła. Cuprum było w stanie nawiązać walkę tylko w pierwszej części partii, potem jednak Zaksa wypunktowała gospodarzy i znów zwyciężyła do 20, a w całym meczu 3:0.

KGHM Cuprum Lubin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (14:25, 20:25, 20:25).

KGHM Cuprum Lubin: Paweł Pietraszko, Kajetan Kubicki, Alexander Berger, Jakub Strulak, Wojciech Ferens, Kamil Kwasowski - Mateusz Masłowski (libero) – Maksymilian Granieczny (libero), Seweryn Lipiński, Dominik Czerny, Hubert Węgrzyn.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Bartosz Bednorz, David Smith, Bartłomiej Kluth, Daniel Chitigoi, Andreas Takvam, Marcin Janusz – Erik Shoji (libero) – Jakub Szymański, Korneliusz Banach.